SON DAKİKA
Hava Durumu

Zamansız

Yazının Giriş Tarihi: 19.12.2022 09:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.12.2022 09:49

Yavaş yavaş hayatı izliyorum, zaman nasılda çabuk geçiyor. Hangi ara birer yetişkin olduk. Sanki dün çocuktum bugün yetişkin öyle hızla geçip gitti zaman. Yaşadıklarımdan çok şey anladım bazen de hiçbir şey anlamadım diyebilirim. Bazı anlar dursun istedim bazı anlar çabucak geçsin. Bugün bu yaşta olmak beni mutlu ediyor aslında. Sanki hiç büyümeyecek gibiydim sanki hep çocuk kalacakmışım gibi gelirdi. Sanki hiç iş hayatım olmayacak hep öğrenci kalacakmışım gibi. İnsan büyümeye başlarken büyüdüğünü anlamıyor. Sonra bir anda büyümüşüm ben diyorsun.

Çocukluk zamanlarımızda hemen büyümek ergin insanlar olmak isterdik. Büyüdükçe küçük kalmak ister miyim bilmiyorum ama şu yaşlarımda kalmayı isterim daha fazlasını beni biraz korkutuyor. Çocukken büyümek demek özgür ve bağımsız olmak demekti aslında bizler için ama büyüdükçe özgürlüğün çocukluğunda ki gibi bir şey olmadığını görebiliyorsun. Büyümenin özgürlükten çok sorumluluk getirdiğini anlıyorsun.

Büyümek her ne kadar zor gelse de bizlere bunun önüne asla geçemeyeceğiz. O halde büyümenin tadını çıkarmalıyız. Yapmadığımız, aklımızın kaldığı bizi mutlu edecek her şeyi yapmalıyız. Zaman daralıyor ve çok hızlı geçiyor. Bundan sonra ki zamanın kıymetini bilmeliyiz. Zamanınızın yavaş geçtiği güzel günleriniz olsun hoşça kalın…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.