SON DAKİKA
Hava Durumu

Yaş almak

Yazının Giriş Tarihi: 09.12.2022 09:56
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.12.2022 09:56

Bazen çok çabalarız. Okulu bitirmek için, kariyer yapmak için, gerçek aşkı bulmak için, mutlu olmak için… sonra sanki boşuna çabalamışız gibi bir his gelir. Özellikle 20’li yaşların sonuna doğru bunu hissederiz. Belki yeniden güneş doğacaktır ama biz hiç doğmayacakmış gibi hissederiz. Öyle garip bir his.

Bazen çok düşünürüz. Geçmişte yaptıklarımızı, şimdi de yapmadıklarımızı, gelecekte yapacaklarımızı… Kafamız ağrıyana kadar düşünürüz. Sürekli sorular sorarız oysa cevap bulamayız sadece düşünmeye devam ederiz.

İnsana belli dönemlerde bir sakinlik çöker. Savrulmuşsundur bunca zaman şimdi durmak istersin. Yaş aldıkça sakinleşiyor insan, duruluyor sular. Yaş aldıkça sadeleşiyor hayatlar. Zamanla yaşamın kıymetini anlar, kendi hikayeni sevmeye başlarsın. Tahammülün kalmaz hiçbir şeye, zamanı geldiğinde her şey ve herkesten vazgeçmeyi öğrenirsin. Hayat her şeye rağmen olması gerektiği gibi ilerler. En çok sevmen kişinin kendin olduğunu anlarsın. Başkalarını kendinden çok sevdiğin için kendini mutlu edemediğini anlarsın bu yüzden mutluluğu artık kendinde ararsın. Gidene kal demezsin anlarsın boş vaatler aşkı tarif etmez. Asıl olanın güven, samimiyet, paylaşım ve birlikte yaratılan huzur olduğunu görürsün. Yaş aldıkça daha farkında olursun. Yaş aldıkça bambaşka yaşarsın hayatı…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.