SON DAKİKA
Hava Durumu

Stresten uzak bir yaşam

Yazının Giriş Tarihi: 18.02.2023 10:29
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.02.2023 10:29

İnsan gerçekten genç yaşlarında kendine bakmalı diye düşünüyorum. Özellikle sağlığına çok dikkat etmeli ki ilerleyen yaşlarda sağlıksız bir yaşama sahip olmasın. Ne ile mümkün sağlıklı olabilmek gelin biraz bakalım. Özellikle bol bol su içerek, sağlıklı beslenerek, hareket ederek ve stresten uzak yaşayarak sağlıklı olmak mümkün. Su içmek, beslenmek, hareket etmek kolay peki stresten nasıl uzak duracağız. Benim de dahil birçok insanı en çok zorlandığı durumlardan biriside stresten uzak durmak. Hastalıkların en büyük sebebi stresten kaynaklıdır. Hasta olmamak ve daha güzel bir yaşam sağlamak için çok önemli bir etken aslında stresten uzak durmak. Hastalık belirtileri ve şikâyetleri baş gösterdiğinde sağlığın yaşam içindeki en değerli varlık olduğunun farkına varılır.

Öncelikle yaşadığınız stresin kaynağını bulmak çok önemli bulduktan sonra ise bedensel ve ruhsal aktivitelerimizi canlı tutmak çok önemli. Stresin insanı nasıl hasta ettiği; stresi yaratan olayların, olguların kişiler tarafından nasıl algılandığına ve bu olaylarla, olgularla kişinin nasıl baş etmeye çalıştığına bağlıdır. Herkesin strese karşı toleransı farklıdır. Kişisel stres eşiğinizi geçtiğiniz ve o konumda uzun bir süre kaldığınız zaman, daha ciddi zihinsel ve fiziksel hastalıkların ortaya çıkabileceğini unutmayın. Stresle baş etmek için fiziksel egzersiz, yoga, meditasyon ve gevşeme egzersizleri yapmak gerekir. Çalışan bir insansanız eğer çalışma biçimini iyi programlayan biri, günlük hayatta hobilerine ve dinlenmeye zaman ayırarak stresten uzak bir yaşam sürebilir.

Özellikle stresten arınmanın bir diğer çözümü ise Stresinize neden olan sorun veya sorunları belirlemeye ve çözüm üretmeye çalışmak. Eğer çözümü yoksa da durumu kabul etmek ve uzak durmak.  Hemen hemen herkesin hayatında stres var önemli olan bu durumu nasıl yönettiğiniz. Herkese stresten uzak bir yaşam diliyorum.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.