SON DAKİKA
Hava Durumu

Önce siz

Yazının Giriş Tarihi: 24.09.2022 10:39
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.09.2022 10:39

İnsan değişken varlıktır. Sürekli bir değişim içine girer durur. Değişimden çıkarken mutlaka dönüşür.

Bu değişim içerisinde kendimize hep sorular sorarız, zaten soru sormazsan dönüşmek zor olur.

Ben çok sık giriyorum değişim içerisine, belki dönüşüyorum belki dönüşemiyorum. Bazen istikrarlı bazen yılmış oluyorum. Değişim  esnasında en çok soruları ve sorunları ayırt etmeye odaklı oluyorum. Her soru sorun yaratmayabilir, neticede bir değişim bir dönüşüm içerisindeyiz.

Hepimizin bir hayat mücadelesi var. Kimi insan maddiyatla boğuşurken kimi insan da maneviyatla boğuşuyor. Kimi insanda her ikisiyle beraber. Her biri insan için önemli şeyler tabi.  Özellikle manevi dönüşüm içerisinde olmak bana göre oldukça yorucu oluyor diyebilirim. Belki sorduğun sorulara cevap alamayabilirsin belki de istediğin cevapları alamayabilirsin. Kolay olmayan bir değişim süreci, mücadele uzun, yollar engebeli olabilir. Pes etmeden, sorularınıza cevap aramaya devam edin.

Bazen bu yolda ne yapılması gerektiğini bilemediğimiz olur. O anda sabırla beraber akışa bırakmak en doğrusu olur. Ben böyle durumlarda her ne kadar zorlanıyor da olsam akışa bırakmak taraftarıyım. Bu sürecin sonunda akışta refah bir hayatın beklediğini biliyorum.

Hayatın içerisinde kimse sizin gibi düşünemez, kimse sizin gibi hissedemez, kimse sizin gibi bir şeyleri içselleştiremez. Kimse siz gibi olamaz. Tüm canlılar kendilerine özgü varlıklardır o sebepten kimseye bizim gibi hissedemiyor, bizim gibi düşünemiyor diye kızamayız. Ve insanları kendileri isteği dışında kendilerinden başka kimse değiştiremez. Bunu yapıyorsanız bir an önce bırakmalısınız. Çabalarınız boşa gidecektir.

Bir insanı dönüştürmek, değiştirmek istiyorsanız kendinizden başlamalısınız. Önce siz, gerçekten diğer insanlara onların size davranmasını istediğiniz gibi davranıyor musunuz? Öncelikle bu soruyu kendinize sorun. Cevabınız ne olursa olsun önce dönüşümü kendinizde başlatmış olmalısınız. Sonra diğer insanlarda sizinle beraber dönüşecektir. Ya da çevrenizde olması gerektiğini düşündüğünüz tür de insanlar olacaktır.

Hepimiz bu tür hatalar yaparız kendimizi tamamlamadan başkalarını tamamlamaya çalışırız. Hata diyorum çünkü hata olmaktan başkası olmuyor bana kalırsa. Karşında ki birey değişmek istedi mi? Sırf sen istedin diye değişmek zorunda mı? Senin davranışların senin için uygun mu? Bu tür soruları sürekli soruyorum kendime. Kimi zaman cevabım pozitif yönde kimi zaman da negatif. Negatif olduğunda durduruyorum ve sakin kalmaya çalışıyorum. Karşımda ki gerçekten değişmeli mi? Cevabım hayır ise burada akışa bırakma yöntemini seçiyorum.

Değişirken dönüşmek diyorum, evet dönüşüm olumlu yönde güzeldir sizinle beraber dönüşmek isteyenlerde öyle. Hayatınızda olumlu anlamda dönüşmeniz dileğimle..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.