SON DAKİKA
Hava Durumu

İÇ HUZUR

Yazının Giriş Tarihi: 18.03.2023 10:36
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.03.2023 10:36

Kendimizi bazen çok huzursuz hissettiğimiz zamanlar olabiliyor. Zaman zaman bunalmış ve sıkıntılı hissedebiliriz. Huzur; mutluluğun geçici olduğunu, hayatta acıların da olduğunu bilmek ve kabullenmektir aslında. Kendinizi bir şekilde kandırarak mutlu olabilirsiniz ancak huzurlu olmanız asla mümkün değil…

Huzuru yakalamak için alın teri ön şarttır. “Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa, bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz.” Der Bernard Shaw. Huzur, rehavette veya rahatlıkta değildir. Eğer doğru kimselerle doğru işler yapıyorsanız, en sıkıntılı anlarda bile huzur sizinledir. İç huzur; korku, endişe ve stresten uzak, zihinsel ve duygusal bir sakinlik halidir. İçiniz huzurluyken, zihniniz sakindir; mutluluk ve özgürlük duygusu yaşarsınız.

İç huzur aslında çoğu zaman deneyimlenen tanıdık bir duygudur. Eğlenceli bir film veya TV programı seyrederken, kitap okurken, sevdiğimiz insanlarla vakit geçirirken, sahilde yürürken ya da dinlenirken, derin uykudayken iç huzura ulaşabiliriz.

Belli bir derecede duygusal ve zihinsel kopukluk faydalıdır. Birçok durumda, ön yargısız olmak ve ilgisiz kalmak faydalı olacaktır. Böylece çevrenizle daha uyumlu olabilir, huzurlu bir ortam sağlayabilirsiniz. Huzur aslında insanın içinde bir yerlerdedir olaylara farklı pencerelerden bakarak durumları daha kolay atlatabilir ve iç huzurunuza ulaşabilirsiniz.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.