SON DAKİKA
Hava Durumu

Gücünü keşfet

Yazının Giriş Tarihi: 15.02.2023 09:57
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.02.2023 09:57

Her ne yaşarsak yaşayalım sonunda güçlü olmak zorunda olduğumuzu düşünürüz. Bir zorundalık haline gelebilir bazı insanlar için. Hayatın kolay olduğunu kimse söylemedi. Ama sandığımız kadar da zor değil. Güçlü insanların en büyük özelliklerinden biriside sorunları tek başına çözmesi ya da çözmeye çalışması. Aslında her şeyi tek başına çözmek doğru mu? Bence değil. Sorunlar kendi kendine yaratılmadıysa ya da sadece sen yaratmadıysan tek başına çözmek zorunda değilsiniz. Yardım almak kötü bir şey değil. Ya da tek başına sorunları çözemedin diye de güçsüz sayılmazsın. Ama bazı anlar olur ki tek başınıza çözmek zorunda kalırsınız ya da en doğru seçenek yalnız çözmeniz olur.  Hepimiz bu sorularla karşılaşmış ve kendimize sormuşuzdur. Hayata karşı güçlü olmanın en önemli adımlarından biri bu soruları aşmakta gizlidir.

Hayatımızdaki her şeyde sorumluluğumuz var. Bunu kabul ettiğinizde çok daha güçlü bir duruş sergilersiniz. Sadece karşı tarafı suçlamak yanlış bir yol izlemenize sebep olur. Kendine güven. Unutma her zaman zorlu sorunlarda tek başına kalabilirsin...

Güçlü olmak demek yoluna her ne olursa olsun devam edebiliyor olmak demek. Sizi üzen şeyleri, yapılan hataları daha karşı taraf sizden özür dilemeden affetmeniz ve unutmak için işe koyulmanız gerekiyor.

Aksi takdirde geçmişe takılı kalırsınız. Kendiniz için affedin; kimseden bir beklenti içine girmeden elbette. Unutmayın hiç kimse bir anda güçlü olmuyor. Zamanla, zamana bırakarak her şey yoluna giriyor.

Bakış açını değiştirdiğin zaman, baktığın şeyler değişir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.