SON DAKİKA
Hava Durumu

Gelecek

Yazının Giriş Tarihi: 04.03.2023 10:43
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.03.2023 10:43

Gelecekte neler olacak, bizleri neler bekliyor? Hepimiz aslında bu soruların cevabını merak ediyoruz. 10 yaşındayken de 30 yaşındayken de hep aynı soruları soruyoruz kendimize. Geleceğim nerede, ben nereye gidiyorum, neler olacak? Teknoloji ne kadar ilerleyecek? Nasıl bir yaşam bizi bekliyor vs.

 Gelecek, yüzyıllar önce bile hakkında tahmin yürütülen bir zaman dilimiydi. Yüzyıllar önce bugünler hakkında tahminler yapılıyordu. O tahminlerin bir kısmı tutmuş olsa da bir kısmı hala sadece hayal. Bir film vardı geleceğe dönüş adında izleyenler bilir. Bir gencin kazara 1985 yılından 1955 yılına gitmesi konu edilir. Mesela filmde gelecekteki dünya bambaşka düşünülmüş uçan arabalar vs. teknolojinin çok geliştiği bir dönem olarak düşünülmüş. Fakat şuan baktığımız da evet teknoloji gelişti ama uçan arabalar ya da kendi kendini bağlayan ayakkabılar gibi spesifik bir şekilde değil. Bundan 100 yıl sonra nasıl bir yaşam bekliyor bizi diye düşünürken acaba teknoloji gelişimi nasıl ilerleyecek merak ediyorum doğrusu. Robot teknolojisi günümüzde varken 100 yıl sonra daha fazla gelişmiş olabilir. Özellikle robotlar konusu ilgimi çekiyor bununla ilgili yakın zamanda bir dizi izlemiştim. Robotların insan işlerini yapabildiği bir diziydi. Mesela robot üreticileri insanları belli yaşlara kadar çalıştırıp hemen emekli olmasını sağlıyorlardı ve yerlerini robotlar alıyordu. Belki böyle bi teknoloji olabilir Robot teknolojisi geliştikçe, insanların iş bulma imkanı da tehdit altına giriyor aslında.

 Teknolojinin zararları da faydaları da mevcut tabiki.  Bilgiye ulaşma ihtiyacı teknolojiyi geliştiren temel unsur olarak karşımıza çıkıyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık hayatlarımız daha konforlu hâl alıyor. Evdeyken, işteyken ya da yolda yürürken teknolojinin bize verdikleri bizleri hızlı bir yaşama ulaşıyoruz.  Teknoloji eğitimden sağlığa, ulaşımdan haberleşmeye kadar hayatımıza olumlu yönde etki etmekte ve hayatımızı kolaylaştırıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.