SON DAKİKA
Hava Durumu

Eskimiş Şehir

Yazının Giriş Tarihi: 27.12.2022 09:41
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.12.2022 09:41

Bir şehrin size kattığı şeyler çok fazla olabilir. Yaşadığınız süre boyunca oranın kültürünü, yaşam tarzını, iletişimde olduğunuz insanların duygu durumlarını alırsınız. Bir şehre ilk geldiğinizde bir heyecan yaşarsınız. Orayı tanımak, görmek, hissetmek istersiniz. Zaman geçirdikçe sevmeye ve orda yaşayan herkese saygı duymaya başlarsınız. Arada ne kadar kültürel farklılıklar olsa da saygı duyarsınız. Hatta bir süre sonra kültürlerine alışır onlar gibi yaşamaya başlarsınız. O şehre ilk geldiğin heyecanı hiç unutmazsınız.

Zaman geçtikçe şehir mi eskir biz mi? Bence her ikisi de. Sen eskirken şehirde eskimeye başlar. Her şey rutin haline gelir ve eski tadı alamazsın. Çünkü alışmışsındır. Şehrin sevdiği her şeyi sende seversin ama zaman geçtikçe sevgi yerini sadece alışkanlığa bırakır. Gezdiğin sokaklar aynıdır gördüğün dükkanlar. Artık şehri bırakmak istersin ama onu hala sevdiğini bilirsin. Yeni bir şehre nasıl alışacağını düşünürsün. Sokakları nasıl ezberleyeceğini… Kaybolmaktan korkarsın. Ama mutlu değilsindir.

Bir şehir insanın yuvası gibi olmalıdır. Şehrin sesi senin sesin olmalıdır. Orada sıcaklığı bulmalıdır insan. Aradığın her şey içinde olmalıdır. Huzur olmalıdır.

Tıpkı bir insan gibi…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.