SON DAKİKA
Hava Durumu

Dönüşüm

Yazının Giriş Tarihi: 23.01.2023 09:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.01.2023 09:49

“Ben seni değiştirmiyorum, dönüştürüyorum.”  Bunu hiç duymuş muydunuz? Nedir bu değişmeden dönüşmek?

İnsanlar yaşadıklarından sonra değişmek isterler iyi ya da kötü kendinde gördükleri eksikleri değiştirmek isterler. Fakat değişmek yetmez dönüşmekte gereklidir. Değiştim her şey tamam demekle olacak bir şey değildir. Değişirken dönüşmek o değişmek istediğin, olmak istediğin insana dönüşmüş olmak çok önemli. Dönüşmek, değişmek bir çoğumuza ürkütücü geliyor. Bence çoğumuzun en çok direnç gösterdiğimiz durumlardan biri. Bazen isteyerek bazen istemeyerek, bazen yavaş yavaş usulca bazen de bir anda dönüşüyoruz hepimiz. Değişim, değişmek sadece içsel olmayabilir, Bazen hayatımızı, gidişatı, hayatımızdaki insanları, ülkemizi, bizi mutsun eden duyguları, işimizi (mesleğimizi), hobilerimizi, ilişkilerimizi değiştirmek isteyebiliriz ve bu liste uzayıp gider. Değişimin geldiğini fark ettiğimiz zamanlarda ilk başta bir direnç gösterebiliriz ki bu tamamen savunma mekanizmalarımızı çıkarıp kullanmak için bir fırsattı.

Değişmekte dönüşmekte insan istediğinde olumulu yönleriyle güzel bir şey. Düşünmek değiştirmek isteyebilir sonra da dönüşenilirsiniz. Hatta gerekli.

Değişmek zorundayız. Heraklitos’un dediği gibi “Bir nehirde iki kez yıkanılmaz.” veya “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.” Değişmek ve dönüşmek zorunda olduğumuzu kabul ederek işe başlayabiliriz.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.