SON DAKİKA
Hava Durumu

Blokajlar

Yazının Giriş Tarihi: 04.10.2022 09:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.10.2022 09:52

Sizlere bugün atalarımızdan gelen üzerimizde devam eden blokajlardan bahsetmek istiyorum. Bugün ne yaşarsak yaşayalım, ne tür de hayatımız olursa olsun bunların birçoğunun sebebi bizlerin atalarıdır. Örnek verecek olursam bugün parayla ilgili bir sıkıntınız varsa kazanamıyor ya da harcarken savruk harcıyorsanız muhtemelen para akışıyla ilgili atalarınızdan gelen blokajlarınız vardır. Bunlara ne kadar inanıyorsunuz bilmiyorum ama ben oldukça fazla inananlardanım.

Blokaj dediğimiz şey ne önce onu inceleyelim. Blokaj kelimenin tam anlamıyla aslında hareketine engel olma, hareketini durdurmak anlamında kullanılıyor. Benim burada bahsettiğimde zaten enerjinizin bloke edilmesi. Enerji anlamında blokaj yaşamak. Bedenimiz müthiş bir enerji akışı içerisinde değil mi? Enerjimiz eğer depresyon ve kaygı gibi olumsuz düşüncelere odaklanırsa bloke edilir. Ya da geçmişte atalarınızın yaşadığı bu tür blokajlar sizi bugüne etkisi altına almıştır.

Öncelikle annenizden babanızdan ve daha sonra annenizin ve babanızın atalarından sizlere miras kalmış bir çok duygu, düşünce vardır. Çeşitli duygu ve enerji aktarımları DNA'lar aracılığıyla aynı genler gibi bize miras kalmakta ve bizim hayatımızı da etkilemektedir. Hayatınızda hep aynı kalıplar, aynı döngüler yaşanıyorsa. Kalıtımsal hastalıklar, negatif düşünceler, ilişkilerinizde sürekli sorunlar yaşıyorsanız atalarınız bunların sebebi olabilir. Enerji anlamında bloke edilmişse eğer bu sorunları yaşamaya devam eder hatta çocuklarınıza ve onların çocuklarına aktarır dururuz. Peki zinciri nasıl kırabiliriz?

Köklerimize yolculuk yaparak, atalarımızdan ve aile üyelerinden üstlendiğimiz bize ait olmayan enerjileri, yükleri, rolleri, sorumlulukları onlara geri vererek özgürleşmemiz sağlanabilir. Bunları nasıl yaparız diye soracak olursanız bununla ilgili profesyonel anlamda çalışan bir çok terapist ve terapi yöntemi ile blokajlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Benim en sevdiğim yöntemlerden birisi bununla ilgili çalışılan meditasyonlar. Bir anda ortadan kalkacak gibi düşünmemek gerekir. Biraz çaba ve enerji yükselmesi ile hayatınızın akışı gittikçe değişecek ve daha rahat bir hayat sürmenizi sağlayacak aslında.

Blokaj yaratan enerji yükü farkında olmadığımız zamanları fırsat bilerek içten içe işlemeye başlar. Örneğin; çok yemek yemeye meyilli birisiniz fakat bir nedenden ötürü kilo vermek istiyorsunuz. Bunun için de beslenmenizi kontrol etmeye ihtiyacınız var. Eğer bu konu ile ilgili geçmişten gelen bir enerji blokajınız varsa siz kilo vermeye çabaladıkça o blokaj da stres yaratmaya başlayacak ve yemek yeme isteğinizin önüne geçmeniz oldukça zor olacaktır.

Örneğin evlenmek istiyorsunuz fakat partnerinizle bir türlü o raddeye gelemiyorsunuz. Geçmişte gördüğünüz kötü evliliklerin sizi etkilemesi sizin evlilik kararından zamanında uzaklaştırması ve bu sebepten evlilik ile ilgili düşünceniz artık bir inanca dönüşüyor. Evlenirsen onlar gibi olacağın düşüncesi korkunç geldiği için kaçmaya başlıyorsun ve bu artık sende inanç haline geldiği için evlenmek istediğin dönemde blokajlarını kıramıyorsun. Durup nefes aldığımızda ise farkındalığımızı yaşanan engelin en başta nasıl oluştuğunu çözebilmeye aktarma şansımız olur. Farkındalık, bu blokajı dönüştürebilmek için bize alan yaratır. Sen evlilik korkunçtur düşünceni serbest bırakıp o alandaki enerji yükünü boşaltırsan o blokajı dönüştürmüş olursun.

Bugün söylediğimiz ve yaptığımız her şeyin, her hareketin gelecek yıllarda çocuklarımıza torunlarımıza aktarılacağının bilinci ile aslında daha dikkatli ve özenli davranmalıyız.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.