SON DAKİKA
Hava Durumu

Beklentiler

Yazının Giriş Tarihi: 24.12.2022 10:38
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.12.2022 10:38

Hayattan beklentilerinizi gerçekten biliyor musunuz? Maddi güç mü? Manevi destek mi?

Bazen oturup düşünüyorum hayattan beklentim ne diye pek cevap bulamıyorum. Ben daha ne beklediğimi bilmiyorken hayat bana ne sunabilir. Bir insanın ne istediğini bilmemesi, hiçbir şeyden emin olmaması ve ait hissetmemesi oldukça problemli bir durum. Düzenli bir hayat ve sağlam bir kafa adına aslında ne istediğini bilmek, ne hissettiğini bilmek emin olmak o kadar önemli ki. Özellikle de aidiyet duygusu..

Yaşıyoruz belki 20 yıl belki 50 yıl belki 100 yıl. Bu süreçte bunca yıl neden yaşadığını bile bilemiyor bazen insanlar. Bir beklentisi var mı bilmiyor. Toplumun belli bir kısmı da şu cümleleri sarf ediyor. ”Beklentiler her zaman üzer. Bu yüzden beklentiniz olmasın.” Peki bu beklentiyi hayattan mı bekliyoruz? Hayattan beklentimiz biz yaşadığımız sürece sürekli değişecektir. Ailemizden, arkadaşlarımızdan, aşık olduğumuz kişiden bir beklentimiz vardır. Örneğin çok mutlu olduğun bir anı  anlatmak için koştuğunda aynı heyecanı karşı tarafında göstermesini bekleriz.

En önemli beklentide bizim kendimizden olan beklentimiz. Aslında kendimizden beklentilerimiz benim için bizim yaptıklarımız ile ilgilidir. Bu kişiye göre değişiklik illa gösterecektir. Aslında beklentiler ve onlar karşısında aldığımız sorumluluklar bizleri bazen isteğimize ulaştırmasa da yeni istek ve beklentiler içine itecek ve yeni sorumluluklar almaya başlayacağız.  

Hayattan beklentiler asla bitmez, kendinizden ve başkalarındanda. Ama önemli olan nasıl beklentiniz olduğudur.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.