SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Vaka sayıları artarken .. (03.01.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 03.01.2022 08:57

Covid ile mücadelemizin 3. Yılına girmiş bulunmaktayız..

İlk başlarda covid çıktığı vakit vatandaşlar affallamıştı..Covid yayıldı, entübe hastalar çoğaldı derken aşılama devreye girdi.. Çoğu vatandaş aşısını oldu, tedbirler elden bırakılmadı ancak hem aşı olup, hem de covid değerlerinin bu kadar yükselmesi de bir hayli ilginç aslında. Özellikle 2021 yılında bir çok kişi covidatlattı.. Aslında halkta dolaşan hepimiz bir gün covid olacağız sözlerinin doğruya gittiği bir süreçteyiz galiba..  Çanakkale aşılanma da tbrikler almıştı her yer mavi olduğu için gururlanmıştık aslında ama gel gelelim şimdi ise en tehlikeli iller arasındayız..

Covid le mücadele sürecinde hepmiz elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştık, kimimiz ailesinden uzak kaldı, kimimiz çocuklarını korumak amaçlı hiç bir yere dokunmadan evine gitmeyi başardı..

Ama gel gelelim ki a kişisi ne kadar dikkat ederse etsin b kişisi vurdumduymaz davranırsa zaten bu yolda hep birlikte yürüyemeyiz..

Karantinalar atlattık, sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı.. Herkes yakınında ki markete gidiyordu.. Aslında 2021 yaz ayarını covid ile kısıtlı bir şekilde geçirdik..

2022 Bize neler gösterir bilemeyiz ancak önce sağlık ve şu covid virüsünden çok hızlı bir şekilde kurtulmak istediğimizden eminim..

Covid hayatımıza girmeden önce daha mutlu ve daha enerjik bir hayat standartları yaşadığımız gözlemledim.. Her geçen yıl önceki yılın daha iyi olduğu kanıtına varıyorum ..

Umarım 2021 i aratmazsın 2022..

Yeni yıl gerçekten de insanlar için yeni umtular demekmiş. İnsan yeni yılın ilk sabahına uyandığı vakit gerçekten de içindeki çocuğu susturamıyor, umut ediyor geleceğe dair her şeyin güzel olacağını..

Umudumuzu hiç kaybetmeyelim, zaten bizi ayakta tutan şey umutlarımız değil mi ?

Umutlanmadan, hayaller kurmadan geçer mi şu zamanlar..

En azından hayallerimizde her şey daha çok güzel ..

Son yıllarda ülkemizin olduğu durumdan olacak ki, insanlarında psikolojik ve yaşam standartlarının düştüğünü söyleyebilirim..

İnsnalar 2015 ‘li yıllarda gerçekten mutluydu.. Daha öncesine de gitsek mutluluk elbette vardı ama yakın zaman olan yıllara baktığımızda insanların daha mutlu olduğu ortada..

Ekonomik sıkıntılar insanları henüz bunaltmamış o dönemde ..

Umarım covid hayatımızdan biran önce diğer ve biz ülkemiz  olarak en kısa zamanda kalkınırız..