SON DAKİKA
Hava Durumu

Nerede o eski zamanlar.. (25.10.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 25.10.2021 09:43

Havalar sorduğu zaman aklıma hep eski zamanlar sobalı evde tüm ailenin oturup sohbet ettiği ve o sobanın sıcaklığının hissedildiği zamanlar gelir aklıma..ozamanlar İnternet ve teknoloji bu kadar yaygın değildi.. Babalar akşam işten çıkarlar manava uğrayıp meyve alırlar ve akşam hep beraber o meyveler yenirdi..özellikle sobanın üzerine koyulan mandalina kabukları hepimizin çocukluğuydu aslında.. kestaneler pişerdi sobanın üzerinde.. ozamanlara bakınca çok zahmetli zahmetliymiş soba yak temizle tekrar yak odun,kömür diye düşünüyorum. Şuan tek tuşla kombi açılabiliyor ama hiç bir zaman o güzel günlerde ki gibi tat vermiyor. Teknoloji ve çağın ilerlemesi ile bir çok güzel anımızı kaybettik belki de .. Önce ki zamanlarda insanlık daha samimiydi. Şuan insan ilişkilerinde menfaat, çıkar, kötü niyet var sanki. Kimse özünde ki gibi davranmıyor. Herkes ‘’önce ben diyor’’..

Eski zamanlar çocuklar dışarıda özgürce oynayabiliyorken artık insanlar çocuklarını sokağa tek başına bırakmaya korkuyor ne zaman bu hale geldi insanlık aklım almıyor.

Komşuluk vardı o zamanlar mahalle birliği vardı. Ama gelin görün ki insanlar üst kat komşusunu tanımıyor. Geçmiş zamanlarda insanlar için malların pek anlamı yoktu herkes kendine kadarı ile yetinir ve çevresinde ki kolu komşuya el uzatırdı.. Şimdi öyle değil herkes maddi ve manevi olarak inancını yitirmiş gibi.

Benim gibi düşünen bir çok insan olduğunu biliyorum. Maneviyat hayattaki her şey den daha önemlidir.  Maddiyat hayatımızda bugün var yarın yok belki de kim bilir. Ama maneviyat hayatımızda hep baki kalacaktır. Tabii maneviyatınızın kıymetini bilenler olursa baki kalır. Kıymet ve değer bilmeyen insanlar için canınızı verseniz bile boş ..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.