SON DAKİKA
Hava Durumu

Kemalettin Tuğcu (06.01.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 06.01.2022 09:07

Kimine göre yaşamak için yazmalı Tuğcu’ya göre yazmak için yaşamalı.

Hayatı boyunca en önem verdiği şey yazmaktı. Yazmak onun için nefes almak gibiydi.

Kalemi de oldukça sağlamdı. Çengelköy’de yaşamını sürdüren Tuğcu, bir kasabada mütevazi bir hayat yaşayan biriydi. Hayata başlarken doğumunda üzücü bir olay yaşadı ve ayakları içe dönük bir şekilde hayata başladı. Okul eğitimini tamamlayamadı. Babası ona evde okumayı öğretti. İlk zamanlarda yaşıtları gibi bir hayat yaşayamadığı için üzülmüştü. Ancak zamanla bu duruma alışmıştı.

Okumayı öğrendikten sonra babasını  kitaplığında ki kitaplara yönelmeye başladı. Diğer çocuklar gibi olmayı hep hayal etmişti, koşmayı, yürümeyi , oyunlar oynamayı hayalinde hiç eksik etmemişti.

Hayal dünyası adeta onu yazmaya iten en önemli güçtü.  ‘Sakat Çocuk’ adlı eseri aslında kendisinin acısını ve sevgisini paylaştığı bir roman olarak adlandırmak mümkün.

Tuğcu 13 yaşında ilk şiirlerini yazmaya başladı.  Tuğcu umudunu hiç kaybetmeyen biriydi. Bir çok işte çalışarak para kazanmaya başladı. Aynı zamanda şiirlerini yazmaya devam ediyordu. Daktilo yazmayı öğrenmişti.  Babası mesleği gereği Çanakkale’de görev almış ve çocukluğunun belli kısımlarını burada geçirmiştir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.