SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

HAYIR DİYEMEMEK (01.11.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 01.11.2021 11:27

Aslında insanlar hayır diyememenin karşısındaki kişiyi kaybetmek olarak düşünüyorlar. Hayır dersem benimle eskisi gibi olmaz diye düşünüyorlar. Hayır diyememek aslında özgüvensizliktir. İstemediğin bir şeyi sırf karşındaki kırılmasın diye evet diyorsanız aslında karşınızdaki kişi için değerinizi düşürürsünüz. Hayatta her zaman insanların istedikleri gibi biri olmak zorunda değilsiniz. Sizin de çizgileriniz, hayatta yapmam dediğiniz şeyler elbette ki olacaktır. İnsanların isteği üzerine kendi kişiliğinizin zarar görmesine izin vermeyin. Ne kadar çok severseniz sevin, siz istemedikten sonra her şeye evet diyerek yaklaşmanız sadece sizi yoracaktır.

Hayatımız da bir çok karakter vardır. Bunlar gerçekten say say bitmez. Ama şu karakter her zaman bizimledir. Her zaman kendi istediği olsun isteyenler.. Bu insanlar gerçekten doyumsuzdur. Kırmamak üzmemek için her dediğine evet dersiniz ancak gün gelir siz bir şeye hayır dediğiniz vakit kıyamet kopar. İnsan verdiğini biçmeli aslında. Bu tarz karakterler her zaman verici olmanızı ister. Sadece kendi istekleri doğrultusunda sizi kullanırlar. 

İşte tam bu anda siz hayır demeyi öğrenmelisiniz. Bırakın gitmek isteyen insanlar bu şekilde gitsin hayatınızdan. Siz kendiniz olamadıktan sonra hayatınızda insan kalmasının ne önemi var ki ?

Hayır diyememek aslında sizin hayata karşı oluşturduğunuz kişiliğinizi de etkileyecektir. Tabii ki her şeye hayır demeliyiz değil konu. Karşılıklı ilişkilerde bu durumu daha iyi anlarsınız. Sürekli fikirleriniz görmezden geliniyorsa, fikirleriniz dikkate alınmıyorsa o zaman anlayabilirsiniz ki siz artık sadece alttan alan tarafsınızdır.

İnsanlar doyumsuzdur sizden hep onlar için bir şey yapmanızı isterler, bu son derler, lütfen derler, hadi sen yaparsın derler … işte bu karakterler hep derler..  Olan yine size olur aslında.

Devran döner ve siz bir şey istediğiniz vakit, işim var, meşgulüm gibi bahaneler üretirler..

O yüzden siz gereken yerde hayır demeyi öğrenin..

Bırakın sizi sert, geçimsiz biri sansınlar..

Siz kendinizi bildikten sonra ..

Üç beş kişinin ne düşündüğü hiçbir zaman önemli değildir.