SON DAKİKA
Hava Durumu

Gelişen Çağ .. (29.11.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 29.11.2021 09:57

Yıllar önce her şeyin insan gücü kullanarak yapılırdı. Zamanla makine gücü insan gücünün yerini aldı. Ancak hiçbir zaman doğallığını kaybetmeyen ‘doğal gıda, doğal tarım’ hayatımızda var.. Marketlerde satılan fabrika yumurtaları almaktansa organik yumurta almayı tercih ediyoruz.. Makineleşme işleri yoluna koymuş olsa da insanlık hala organik tarımla bir olmaya çalışıyor. Fark edersiniz ki .. Organik ürünlerin tadı bir başka.. Zamanla insanoğlu hazır gıdalara alıştı belki de alışmak zorunda bırakıldı ..

Hazır gıdalar insana her zaman kolay geldi. Adı üstünde hazır gıda. Özellikle köy kesimlerinde bir kahvaltıya gittiğinizde her şey organik, salatalık domates, zeytin, biber ne ararsanız organik ..

Dalından sofralara geldiği o kadar belli ki .. Kokusu bile harika.. Yeni nesiller bu durumu belki anlayamazlar ama eski nesil insanlar bu organikliği hayatları boyunca arar.. Özellikle köy yerleşiminden kentsel yerleşime geçen insanlar bu konuda oldukça zorlanmaktalar.

Köy havası, köy tadı bir başka oluyor.  İnsan ait olduğu yerde yaşamalı.. Hayatın zorladığı şartlarla savaşmamalı insan. Ait olduğu yerde hayatını sürmeli .. Birçok insan iş hayatı sebebiyle bile ait olduğu yerde kalamıyor…

İşte bu yüzden insanlar emekli oldukları vakit köy kesimlerinde yaşam sürmeyi tercih ediyorlar.. Aslında ait olduğu yerden kaçamıyor insan er yada geç ait olduğu yerde buluyor kendini ..

Kendinizi ait olmadığınız yerde hissettiniz mi?  Mecburen ordasınız ama oraya ait değilsiniz ..

İnsan mutlu olmak istiyorsa ait olduğu yerde olmalı ..  Şöyle düşünelim su kaplumbağasını ait olduğu denizlerden alırsak ne olur ? Akvaryumda ona o imkanı sunabiliriz belki ama denizlerde olduğu gibi ait olmayacak..

Her canlının ait olduğu ortamı vardır. O ortamlardan ayırmak ise yapılacak en büyük yanlışlardandır..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.