SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Ernest Hemingway kimdir (13.01.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 13.01.2022 08:57

Kültürlü bir yaşama temel atmıştı doğar doğmaz.. Babası doktor annesi de müzik öğretmeniydi.. Küçük yaşından itibaren hayata müzikle iç içe başlamıştı annesine çok düşkün bir çocuktu..

Annesine her alanda yardım ederdi.. Annesi ile arasındaki bağ onun hayata bakılını belirlemişti. Okuduklarımdan ve araştırdıklarımdan yola çıkacak olursam annesi hep kız çocuğu olmasını istemiş ve Ernest’e elbiseler giydirip saçını uzatmıştı. Annesinin böyle davranması küçük yaştaki bir çocuk için benliğini belirlemesi konusunda zor bir süreç hazırlamıştı.  Ernest benliğini bulmak konusunda oldukça zorlanmıştı. Cinsiyetinin, kişiliğinin karakterinin özellikle kendisini keşfetmesi biraz zorlu yollardan geçince olmuştu. İlk makalelerini lisede yazmaya başlamıştı. I dünya savaşı devam ediyordu. Ve yazdığı makaleler okul gazetesinde yayınlanıyordu. Ernest kendini özgüvenli hissediyordu. Üniversite okumayı istememişti  Ernest .. ailesi bu konuda onun hep arkasındaydı. Üniversite okuması için elinden geleni yapıyorlardı ama Ernest bunun yerine gazete muhabiri olmak istiyor ve bir gazetede işe giriyordu. Orduya katılmış ve ilk görev yeri Paris olmuştu. Orduda ambulans şoförü olarak yerini almıştı. Yaralıların yardımına koşuyordu. Orduda adeta vatan ve millet duyguları kabarmıştı. Bu durum onu mutlu ediyordu. Top patlaması hemen yanında olmuştu Ernest’in ve ağır yaralanmıştı…

 Aşık oldu bunca acıya Ernest..Tedavi olduğu hastanede ki hemşireye aşık olmuştu. Ama kalbinin bu denli kırılacağını hiçbir zaman görememişti Ernest.. Hayaller kuruyor, sevdiği kadınla birlikte olmak için can atıyordu ama başlamadan biten bir aşk hikayesiydi..

Ernest derinden bir kez daha yaralanmıştı..

Ernest Türkiye’ye gelmiş ve o zamanlar İzmir’de yaşanan orman yangınlarının haberini yapmak için İzmir’de bulunmuştu. Kedilere karşı ilgisi olan Ernest 50 tane kediyi çiftlik alanında beslemiştir..

Ve kedilerin genetiğinin oynandığını öne süren isimlerden olmuştu.