SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Zaman (01.07.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 01.07.2022 09:38
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.07.2022 09:38

Hayat öyle hızla akıp gidiyor ki, “onu yapayım şunu yetiştireyim” koşuşturmacasında bir bakmışsınız gün bitiveriyor.

Sonuç olarak günler haftaları, haftalar ayları derken zaman da eriyip geçiyor.

Pandemisiz hayata geçişin ardından daha 2022’ye sanki dün girmiş gibiyken ilk altı ayı da dün geride bırakarak bugün 1 Temmuz’a girdik.

Temmuz ayının ikinci haftasında biz müslümanların vacip ibadetlerinden biri olan kurban kesimi görevini eda ederek dört gün boyunca Kurban Bayramı’nı kutlayacağız.

Yaklaşık bir hafta sonra idrak edeceğimiz Kurban Bayramı’nın yazılarımı takip eden tüm okurlarımız için şimdiden mübarek olmasını diliyorum.

Yazılarımı takip eden okurlarımız bilirler. Yaklaşık iki aydır Çanakkale-Balıkesir sınırları arasında Kazdağları’nın eteklerindeki eşimin köyünde organik tarım ile uğraşıyorum.

Sabah erken saatlerde kalkıp Sabah Namazı sonrasında tarlaya giderek çalışmaya da zamanla alıştım.

Köyde şu aralar Kapya Biber başta olmak üzere çeşitli tarım ürünlerini dikerek yetiştiren köylülerimizin hemen hemen hepsi zaman hesabı yaparak erkenden tarlalarındaki işlerini yapıyorlar.

Köylülerimizin kimileri tarlalarındaki zararlı otları çapalayıp temizlerken ayrıca ilaçlıyor, kimileri ise ürünlerine gübre verip sulama işlemini gerçekleştiriyorlar.

Yörede ayrıca çilek yetiştiriciliği ile uğraşan çiftçilerimiz ise haftanın belli günü hasat, belli günü ise tarla temizliği yaparak çileklerinin daha kaliteli olması için çaba sarfediyorlar.

Cidden köyde zaman çok hızlı geçiyor, köylülerimiz de bu hıza ayak uydurarak en iyi tarımı yapmaya çalışıyorlar. Ben tüm çiftçilerimizi gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, bol ürünlü ve kazançlı bir sezon geçirmelerini temenni ediyorum.

Ayrıca büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ile uğraşan köylülerimize de yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde aynı şekilde bol kazançlar elde etmelerini diliyorum.

Yine bir yazımın sonuna gelmemiz nedeniyle siz değerli okurlarıma da hayırlı günler temenni ediyorum.

Kalın sağlıcakla…