SON DAKİKA
Hava Durumu

Yeşilay (04.02.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 04.02.2022 08:33

5 Mart 1920 tarihinde kurulan ve yaklaşık 102 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden Yeşilay, tüm ülke genelinde şubeleri ve gönüllüleri ile hizmetini sürdürüyor.

Bağımlılıkla mücadelede ulusal ve uluslararası düzeyde öncü rol oynayan Yeşilay, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek ve bilimsel metotlar kullanarak tütün (sigara), alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar vb. bağımlılıklarla mücadele eden; önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur.

Beş yılı Çanakkale-Çan’da, 11 yılı da Çanakkale’de olmak üzere 16 yıl temsilci olarak görev yaptığım Yeşilay’da yeniden aktif bir görev almış bulunuyorum.

Geçtiğimiz hafta sonu Yeşilay Tekirdağ Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu’nu yaptık. Zafer Soykırlı başkanımın listesinde yedekten yönetim kuruluna girdik. Hayırlı uğurlu olsun.

Yeşilay ve Kızılay gibi kuruluşlarda hizmet etmek gönüllülük esasına dayanmaktadır. Bizi de listesine alarak yedek yönetim kurulu üyesi olmamızı sağlayan Zafer Soykırlı başkanıma teşekkürlerimi arz ediyorum.

İl genelinde Yeşilay’ın tanıtımı başta olmak üzere birçok hizmete imza atan Zafer Soykırlı başkanımla yeni yönetimde daha birçok hizmette bir arada olacağız.

Kamu yararına çalışan derneklerden biri olan Yeşilay’ın kuruluşundan günümüze bağımlılık türleri arttıkça çalışma alanları çeşitlenmiş, alkolden sonra sigara, uyuşturucu madde, kumar ve yakın tarihte teknoloji bağımlılığı mücadele alanına dahil olmuştur.

Tüm bu ifade ettiklerim ışığında sizleri de Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyorum.

Bir sonraki makalemde buluşmak üzere sağlıcakla kalın. Allah’a emanet olun.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.