SON DAKİKA
Hava Durumu

Yeni Bir Yıl

Yazının Giriş Tarihi: 30.12.2022 09:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 30.12.2022 09:31

Bir yılın daha sonuna gelirken; yeni bir yıla da girmeye hazırlanıyoruz.

İyisiyle-kötüsüyle geçirdiğimiz bir yıl aslında hayatımızdan kaybettiğimiz bir yıl anlamına gelirken; kimimiz için ergenlik ve delikanlılık-genç kızlık, kimimiz için orta yaşlılık ve olgunluk, kimimiz ise mesleğimizden, işimizden ayrılıp emekli olmayı sağlıyor.

Yeni bir yıl sadece takvim yapraklarından yok olup giden günler, haftalar ve aylar değil, hayatımızdan giden ömür oluyor.

Öyle ki; son üç yılda dünya genelinde yaşanan Covid ile gerçekleşen kapanmalar, toplu görüşmeler artık yerini bireyselliğe döndürürken; 2019 sonrasında yeni bir hayat düzeni ortaya çıktı veya çıkarıldı.

Özellikle 2021 ve son gününe geldiğimiz 2022’de ayrıca küresel bir ekonomik kriz yaşandı.

Yeni bir yıla girerken 2023’ün tüm olumsuzluklardan uzak olması getirdiği mutluluğun tüm kötülükleri unutturacağı, başarıların tüm başarısızlıkları yok edeceği, güzelliklerin hayatımızı dolduracağı mutlu huzurlu bir yıl olması dileğiyle sağlıklı yıllar temenni ediyorum.

Yeni bir yıl olan 2023’te henüz tarihi belli olmamakla birlikte muhtemelen Haziran ayında milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Bu seçimle birlikte Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görev yapacak 600 milletvekilini seçeceğiz.

Seçim için daha yeni bir yıla girmeden 2022’nin son günlerinden itibaren istifalar da yaşanmaya başladı.

Partilerinden milletvekili adayı olmayı düşünen il ve ilçe başkanları, belediye başkanları bulundukları görevlerinden ve pozisyonlarından istifa ederek seçim startlarını şimdiden yani yeni yıl öncesi de vermeye başladılar.

Yeni yılla birlikte tüm partilerde büyük bir hareketlenme olacağı kesin. Seçim tarihi ve takviminin de belirlenmesiyle kamu görevi yaparken aday olmak isteyenlerin de istifalarıyla 2023’de yoğun günler bizi bekliyor.

Seçimin tüm milletimiz için hayırlara vesile olmasını dileyerek aday olacaklara başarılar diliyorum.

Bir yazımın daha sonuna gelirken, bizlere biçilen bir ömürde yaşadığımız veya yaşayacağımız tüm olumlu veya olumsuz olaylarda hayatımızın istediğimiz gibi gitmesi ve dualarımızın kabul olması temennisiyle siz değerli okurlarıma mutlu hafta sonları ve hayırlı günler diliyorum.

Bu vesileyle sizleri Allah’a emanet ederek sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum.

Kalın sağlıcakla…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.