SON DAKİKA
Hava Durumu

Ulaşılabilir Olmak… (10.12.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 10.12.2021 09:01

Başlıktan da anlaşılacağı üzere hangi işle iştigal edersek edelim ulaşılır olmayı kendimize şiar edinmeliyiz.

İnsanoğlunun doğumundan ölümüne kadar geçen sürede yine insanlarla ve kurumlarla yaptığı veya yapacağı işlerde ulaşılır olması başka bir deyişle ulaşılabilir olması en önemli hususlardan biridir.

Emekliliğim sonrası Çanakkale, Edirne ve Tekirdağ’daki birer gazeteye köşe yazıları yazarak güncel konuları işlemeye ve köşemde yazmaya çalışıyorum.

Çoğunluğu basın yayın ve gazetecilik olmak üzere kamuda geçen 33 yıllık çalışma hayatım sonrasında attığım yeni adımlarda gördüğüm sorunları da bu yazılarımda dile getiriyorum.

Vefalı olmak, sözünün eri olmak başta olmak üzere ulaşılabilir olmak da yaşanan en büyük sorunlar arasında yer almış hayatta. Neden ve niçindir bilinmez ama birçok insan kendilerine ulaşılmasını istemiyorcasına ya iki üç hat kullanıyor, ya da kullanmakta olduğu o bir hattını kısıtlayarak her görüşmeye açmıyor.

Hal böyle olunca da insanlar arasında telefi edilmesi güç mesafeler ortaya çıkıyor. İşte bu sıkıntıyı fark eden ve gören birisi olarak bugünkü yazımda da bu konuya değinmeyi ve bu sorunun nasıl veya hangi şekilde sonra erdirilebileceğini irdelemek istedim.

İnsanoğlunun hangi işi yaparsa yapsın iletişimsiz olması düşünülemez. Bu nedenledir ki iletişimde araya mesafeler koyması da hoş karşılanacak bir davranış değil. 

Keza eskiden birçok meslek dalında insanlar acil durumlar başta olmak üzere kendilerine çabuk ulaşılması için çağrı cihazları dahil birçok ulaşım araçları kullanmışlardı.

Telekomünikasyonun da dünya genelinde önlenemeyen hızlı gelişimi ve internet sayesinde ise kırsal kesimlerde bile ulaşılmayan yer kalmamıştı.

O zaman buradaki amacımız yine başlıktaki gibi ulaşılabilir olmayı sağlamak. Hiçbir zaman kendimizi sosyal hayattan engellemek, soyutlamak ve kaçmak çözüm olmamıştır ve olmayacaktır.

Bizim âcizane önerimiz insanlarla iletişimin kesilmemesi ve herkesin herkese ulaşması. Biz dilimizin döndüğünce yazının girişinde de bahsettiğimiz üzere hayattaki gerçekleri köşemize taşıyor ve taşımaya da devam ediyoruz. 

Sonuç olarak ulaşılabilir bir dünyada ulaşılabilir bir hayat için bir sonraki makalemde buluşmak üzere sağlıcakla kalın. Allah’a emanet olun.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.