SON DAKİKA
Hava Durumu

TEK YÜREK

Yazının Giriş Tarihi: 10.02.2023 09:26
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.02.2023 09:26

Geçtiğimiz hafta sonu Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 ve yine Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğünde yaşanan depremlerden Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde bulunan çok sayıda ilimiz etkilendi.

Acımız tarif edilemez durumda ve çok büyük. Yaşanan depremler son birkaç yüzyılda meydana gelen en büyük depremlerden.

Herkes gibi ben de haberleri izlerken gözyaşlarıma hakim olamıyorum. Yaşananları tarif etmek öyle zor ki; bu köşemi yazmakta dahi zorlanıyorum.

Öncelikle milletimizin başı sağolsun. Yaşanan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Depremin hemen ardından ülke genelinde AFAD ile Valiliklerimizin önderliğinde yardım toplama kampanyaları başlatıldı.

Yardım kampanyalarına gösterilen yoğunluk herkes gibi benim de içimi ferahlattı. İnsanlarımız yağmur, rüzgar, soğuk dinlemeyerek ellerinde yardım paketleriyle sıraya girerek birbirleriyle yarışırcasına yardımlarını ulaştırma çabasındalar.

Deprem bölgesinde battaniye, kaban, kazak gibi kullanılmamış ürünler ve gıda maddelerine büyük ihtiyaç duyulduğu belirtilerek gönderilecek yardımların deprem bölgeleriyle irtibat kurularak gönderilmesi konusunda uyarılarda bulunuluyor.

Velhasıl Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerimizdeki çalışmalar aralıksız devam ediyor. Devletimiz tüm gücüyle depremden etkilenen bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Acımız ne kadar büyükse, gayretimiz, imkanlarımız, birliğimiz de o kadar büyük. Bu tarihi felaketin üstesinden Millet-Devlet el ele vererek gelecek, yaralarımızı beraber saracağız. Dualarımız bölgedeki vatandaşlarımız ve sahadaki kahramanlarımızla. Şimdi Tek Yürek olma vakti.

Her türlü olumsuz olay ve doğal afet sonrası kenetlenerek Tek Yürek olan Türkiye’miz bu depremlerden sonra da Tek Yürek olmayı başarmıştır.

Her zamanki gibi yine Mehmetçiklerimiz, vatandaşlarımız ve devletimizin kurum kuruluşlarıyla omuz omuza deprem bölgesinde arama-kurtarma çalışmalarına aralıksız destek sağlıyor.

Devletimiz tarafından depremlerin etkili olduğu 10 ilimizde OHAL ilan edildi. Bu sayede çalışmalar daha hızlı yürütülecek ve yaralar daha hızlı sarılarak hayatlar kurtarılacak.

Millet olarak birlik içinde inşallah bu büyük felaketi de atlatacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle doğal afetlerin ve depremlerin bir daha yaşanmamasını temenni ederek siz değerli okurlarıma mutlu hafta sonları ve hayırlı günler diliyorum.

Bu vesileyle sizleri Allah’a emanet ederek sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum.

Kalın sağlıcakla…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.