SON DAKİKA
Hava Durumu

Tayfa

Yazının Giriş Tarihi: 07.10.2022 09:35
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.10.2022 09:35

Geçtiğimiz haftaki makalemde bu haftadan itibaren siyasi yazılara başlayacağımı dile getirmiştim.

Bildiğiniz üzere Ekim ayına girilmesiyle birlikte üç aylık tatile giren Türkiye Büyük Millet Meclisi kısa adıyla TBMM de yasama faaliyetlerine başlandı.

Siyasi parti grupları toplandı ve hızlı bir şekilde gazi mecliste gündemdeki konularla start verildi. İnşallah halkımızın beklediği düzenlemeler ve yasalar en kısa zamanda çıkarılır.

Mecliste biz basın mensupları için de bir yasa tasarısı gündemde. Hayırlısı olmasını temenni ediyor ve biz gazetecilerin daha rahat bir şekilde görevlerini yapabilmelerinin önünün açılmasını diliyorum.

Şimdi diyeceksiniz makalenin başlığını “Tayfa” koymuşsun ama siyasetten ve siyasi gelişmelerden bahsetmişsin. Nedir bu işin aslı.

Tayfa, gemilerde çalışan işçi başta olmak üzere tarla ve bahçede de çalışan işçi demek olup işçi topluluğu olarak da kullanılmaktadır.

Altı aydır memleketimdeki köyümde organik tarımla uğraşan biri olarak gerek dikim, gerekse hasat döneminde hemen hemen tüm çiftçilerimiz tayfa kullanmışlar ve kullanmaya devam etmektedirler.

Ben de bu tayfadan yola çıkarak siyasi tayfaya geçiş yapmayı tercih ettim.

Seçimlere sekiz ay gibi az bir zaman kaldığı şu günlerde her parti siyasi tayfalara yani kendilerine destek verecek seçmenlere oldukça ihtiyaç duyacak.

Seçimin yaklaşması ile birlikte tüm partilerde aday adaylığı bolluğu ve bu aday adaylarını destekleyen tayfalar yani argo tabiriyle taraftarlar ortaya çıkacak.

Merakla beklenen seçim tarihin açıklanması ile birlikte ortaya çıkacak aday adaylarını ve bu aday adaylarının tayfalarını biz gazeteciler de merakla bekliyoruz.

Seçim startıyla birlikte yaşanacak bu yoğunlukta tüm aday adaylarına şimdiden başarılar diliyorum.

Bu sütunlardan siz okurlarımıza elimizden geldiğince bilgi aktarmaya çalışacağım.

Bir yazımın daha sonuna gelirken siz değerli okurlarıma sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, Mevlid Kandillerinizi kutluyorum.

Kalın sağlıcakla…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.