SON DAKİKA
Hava Durumu

Sözünün Eri (08.11.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 08.11.2021 09:47

Sözünün eri olmak ve bir konuda yapmayı vaat ettiği şeyi yerine getirmek her şeyden önce gelir.

Şahsım olarak geçen 51 yıllık ömrümde hep tutabileceğim sözler vermeyi şiar edindim. Ayrıca hayatım boyunca birlikte hareket ettiğim kişi ve kurumları yolda bulduklarıma tercih etmedim.

Doğan Cüceloğlu’nun da dediği gibi “Sözünü tutan insan verdiği her sözü değerli görür” sözünden hareketle hep olduğum gibi olmaya da çalıştım.

Basın İlan Kurumu müdürlüğümde, bu kurumdaki Sivas ve Tekirdağ müdürlüğü görevlerim öncesinde, gerek Çanakkale Valiliği ve Çanakkale İl Özel İdaresi’ndeki gerekse Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’ndeki görevlerimde de verilen işleri layıkıyla ve büyük bir titizlikle yapmaya azami gayret gösterdim.

O yüzden olacak ki, şimdilerde yaşadığım verilen sözlerin yerine getirilmemesi, olduğu gibi davranılmaması beni üzüyor.

Hayatın çok acımasız olduğunu her fırsatta anlatan biri de olarak emekliliğimde geçen iki ayda neredeyse hayatımın büyük bir kısmında yaşamadığım ve görmediğim tabiri caizse yüzüme başka türlü arkamı dönünce başka türlü olan şeyleri gördüm ve yaşadım.

Vefalı olmak konulu köşe yazımda da yazdım. Sanırım bundan sonra vefalı dost ve arkadaş bulmak konusu mazide kalacak.

İyi de biz millet olarak bu özelliklerimizi gelecek nesillere aktaramazsak neyi ve neleri aktaracağız?

51 yıllık hayatımın çocukluk dönemimi çıkardığımızda geçen 40-45 yıllık diliminde yaşadıklarım ve öğrendiklerim yine de beni karamsar olmama ve yine de eskisi gibi herkese yol göstermeye, bildiklerimi en iyi şekilde anlatmaya çalışmam konusunda geri adım attıramayacak.

Ben yine de her zaman sözümün eri olup eşime, dostlarıma ve arkadaşlarım ile akrabalarıma vefalı bir birey olacağım.

Daha ne kadar yaşayacağım, ne kadar nefes alacağım yüce yaradanın, Allah’ın takdiri. İnşallah son nefesime kadar da böyle olurum.

Neden ve niçin bu konuyu ele aldığıma gelince; eğer hali vakti yerinde olan benim gibiler bu tarz söz verilen vaatlerden mahrum kalıyorsa, vay bizim diğer vatandaşımızın haline.

Bir sonraki makalemde buluşmak üzere sağlıcakla kalın. Allah’a emanet olun.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.