SON DAKİKA
Hava Durumu

Sevinç ve Üzüntü

Yazının Giriş Tarihi: 29.07.2022 09:34
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.07.2022 09:34

Üç aydır Kalkım beldesine bağlı köyümüzde çiftçilik yaptığımı siz değerli okurlarımız biliyorsunuzdur.

Aldığım bir haber sonrası cenazeye katılmak üzere yola çıktım.  Yolda giderken bir yandan da bu haftaki makalemde hangi konuyu işleyeceğimi düşünürken sevinç ve üzüntü konusunu ele almaya karar veriyorum.

Bu girişin ardından gelelim sevinç ve üzüntü konusundaki makalemize.

İnsanoğlunun yaşamı sevinç ve üzüntüler üzerine kurulmuştur. Öyle ki, bu duygular sayesinde mutlu veya mutsuz bir yaşam sürer.

Kendisi, eşi, akrabaları, arkadaşları, dostları ve çevresi ile bir yaşam süren biz insanoğlu yaşadığı olumsuz bir durum veya olay sonrası üzülür, ya da tam tersi yaşadığı olumlu veya başarılı bir olay sonrası seviniriz.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde uzun adıyla Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) yani üniversite ve liselere giriş sınavı (LGS) sonuçları açıklandı.

Sonuçlar sonrasında da adaylardan bazıları ve aileri sevinç, bazıları ve aileleri de üzüntü yaşadı.

Bu ay sonunda da Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yapılacak, yine sevinenler ve üzülenler olup sevinç ve üzüntüler yaşanacak.

Hayatın bir ömür boyu tüm okurlarımız ve vatandaşlarımız için sevinçli, yaşanacaksa bile yine tüm okurlarımız ve vatandaşlarımız için az üzüntülü geçmesini diliyorum.

Hafta içinde Salı günü ben de üzüntülü bir haber aldım ve rahmetli babamın ablası halamı kaybettim. Allah kendisine gani gani rahmet etsin, mekanı cennet olsun. Babamla, eniştemle ve diğer sevdiklerikleriyle bu kez ahirette buluştular.

İşte yazımda da belirtmeye çalıştığım üzere hayat bizleri beklemediğimiz bir anda üzüntüye boğduyu gibi, sevinç çığlıkları atmamıza da neden olabilir.

Bize biçilen bir ömürde yaşadığımız veya yaşayacağımız tüm olumlu veya olumsuz olaylarda hayatın istediğimiz gibi gitmesi ve dualarımızın kabul olması temennisiyle siz değerli okurlarıma mutlu hafta sonları ve hayırlı günler diliyorum.

Bu vesileyle sizleri Allah’a emanet ederek sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum.

Kalın sağlıcakla…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.