SON DAKİKA
Hava Durumu

Ramazan Ayına Geldik

Yazının Giriş Tarihi: 17.03.2023 09:22
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.03.2023 09:22

Recep ve Şaban derken bir Ramazan ayına daha geldik.

22 Mart Çarşamba günü kılınacak ilk teravih ve gecesinde kalkacağımız sahur ile 23 Mart Perşembe günü başlayacak olan Ramazan-ı Şerif’te bu yıl 29 gün oruç tutacağız.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde yaşanan ve 21 ilimizde hissedilen depremler, sonrasında da deprem bölgesi illerimizde sağanak yağış ve seller ile yaşanan doğal afetlerin gölgesinde geçireceğimiz Ramazan-ı Şerif’in tüm islam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Ramazan ayında yapacağımız tüm ibadetlerimizin kabul olması dileğiyle yine depremzedelerin unutulmaması temennisiyle fitre ve sadakalarımızı depremzedelerimize verelim.

Hayır ve sadakaların en üst seviyeye taşındığı, dua ve ibadetlerin de en üst seviyeye çıktığı Ramazan ayında herkese oruçlarını tutabilmeleri ve ibadetlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için yüce Allah’tan kolaylıklar diliyorum.

Öte yandan Ramazan ayıyla birlikte dargınlıkların sona ermesini ve dargınların barışmasını temenni ediyorum.

Ramazan-ı Şerif nedeniyle tüm okurlarımızın hatimlerini yapabilmelerini, hasta olan ve tedavi altındaki akrabaları ile eş, dostlarını ziyaret ederek hayır dualarını almalarını niyaz ediyorum.

Bir gönül ayı olan Ramazan ayı nedeniyle yaptıkları tüm duaların da kabul olması temennisiyle tüm okurlarımızın gelecek Ramazan Bayramlarını da kutluyorum.

Bir yazımın daha sonuna gelirken, bizlere biçilen bir ömürde yaşadığımız veya yaşayacağımız tüm olumlu veya olumsuz olaylarda hayatımızın istediğimiz gibi gitmesi ve dualarımızın kabul olması temennisiyle siz değerli okurlarıma mutlu hafta sonları ve hayırlı günler diliyorum.

Bu vesileyle sizleri Allah’a emanet ederek sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum.

Kalın sağlıcakla…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.