SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Pandemisiz (06.05.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 06.05.2022 09:42

Bir aylık Ramazan ayının ardından üç günlük Ramazan Bayramı’nda imkanlar ölçüsünde akrabalar ve büyükler ziyaret edilip sıla-i rahimler gerçekleştirildi.

Havaların bayramın birinci ve ikinci gününde yağışlı ve soğuk olması nedeniyle ancak son günü olan Perşembe gününe bırakılan özel ziyaretler ise yeniden iş ve mesai dönüşü olması nedeniyle dar bir zamana sıkıştırıldı.

Kent merkezlerinde ve şehirlerde toplu bayramlaşmaların yeniden hayata geçirildiği bu bayramda siyasiler de sahneye çıkarak vatandaşlarla bayramlaşmayı ihmal etmedi.

Sonuç olarak pandemisiz ve mesafesiz bayramda yeniden eski günlere dönüldü.

Bayramı fırsat bilenler eş, dost ve akrabaların gelişini fırsat bilerek çocuklarını sünnet ettirmeden tutun evlendirme ve kına gecelerini de üç günlük bayrama sığdırdı.

Ramazan Bayramı’nda ilk adımların atıldığı yeni günlere yaz aylarında okulların kapanmasının ardından daha da ağırlık verileceği aşikar.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni bir bayrama da kavuşmak dileğiyle tüm okuyucularımın geçmiş mübarek Ramazan Bayramlarını kutluyor, nice bayramlara sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde ulaşmalarını diliyorum.

Yeni yazılarımda buluşmak üzere Allah’a emanet olun.