SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Otel Gibi

Yazının Giriş Tarihi: 12.08.2022 10:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.08.2022 10:05

Yeni Devlet Hastanelerimiz ve hizmet binaları çok modern yapılıyor.

Bu hastanelerimizde de beş yıldızlı otel konforunda sağlık ve yatak hizmeti veriliyor.

Geçtiğimiz hafta hastalanarak Çan Devlet Hastanesi Dahiliye Polikliniği’nde yatarak tedavi altına alınan annem için Çan’a gitmek mecburiyetinde kaldım.

Öncelikle annemin tedavisi ile yakından ilgilenen Dahiliye Hekimi Uzman Doktor Recep Alperen Torun ile Dahiliye Servisi hemşire ve çalışanlarına teşekkür ederim.

Çan’da uzun yıllar gazetecilik yapmış ve sağlık sektörü ile çok yakın mesai içinde bulunmuş biri olarak Çan Devlet Hastanesi’nin yeni binasına bu vesilesiyle bir parantez açmak istiyorum.

Yeri ve konumu olarak Çan-Biga karayolunda eski TKİ lojmanları yanına inşa edilen Çan Devlet Hastanesi yeni binası gerçekten çok güzel olmuş.

Çanakkale’de, Tekirdağ’da, Edirne’de, Kırklareli’nde velhasıl Trakya’mızın hemen hemen tüm ilçelerinde yeni yapılan devlet hastaneleri artık bu şekilde modern inşa ediliyor.

Hastanelerin bu şekilde modern ve beş yıldızlı otel tarzında hizmet vermesinin yanı sıra tüm branşlarda doktorlarla da dolması en büyük temennimiz.

Bir doktor babası olarak uzun süren eğitim sonrası uzman ve pratisyen doktor olarak hizmete başlayan tüm doktorlarımıza da hoş karşılamadığımız saldırıların olması üzücü.

Doktorlarımız ve hemşirelerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza görevlerini en iyi şekilde icra etmeleri için dualarımızı iletirken, başarılar dilemeyi de unutmayalım.

Özellikle 2019 yılından bu yana yaşanan Covid-19 (Corona) pandemisinde evlerine bile gidemedikleri günler, haftalar ve aylar olan sağlık çalışanlarımızı bu yazım vasıtasıyla bir kere daha alkışlıyorum.

Hayatın devamı noktasında binlerce hastasını yeniden hayata döndüren doktorlarımıza, hemşirelerimize ve tüm sağlık çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimle siz değerleri okurlarımı Allah’a emanet ediyorum.

Kalın sağlıcakla…