SON DAKİKA
Hava Durumu

Organik Bahçe (13.05.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 13.05.2022 10:07

  

İlçe pazarından otlar için ilaç ve organik bahçemize dikmek için haşlak ve perese diye tabir edilen fidelerimizi aldıktan sonra Kalkım Beldesi Çiftlik Köyü’ndeki kayınpederimden kalma evimizin yolunu tuttuk. Köye gelir gelmez sağolsun kayınçom evimizin önünde yapacağımız organik bahçe için önce sapanla tarlamızı sürdü ardından da sürgü ile toprağı bir güzel dikime hazır hale getirdi.

 

Toprağın sürülüp sürgülenmesi sonrası havaların da güzel gitmesinden faydalanarak birkaç günlük dinlenmenin ardından damlamalarımızı da çizilere göre yerleştirdik. Artık sıra organik bahçemizi dikmeye ve fideleri toprakla buluşturmaya gelmişti.

 

Köydeki yaşamın en güzel yanını yaşayan eşim ve ben tarlanın sürgü sonrası otlarını ve taşlarını da temizledikten sonra haşlak ve perese diye tabir edilen fidelerimizi dikmeye başladık.

 

Köyde yaşamın ilk günü üç çizi domates, biber ve patlıcan fidesi dikimi ile sona erdi. İnşallah tüm fidelerimiz tutar ve organik bahçemizden gerekli ürünlerimizi alırız.

 

Köyde yaşamın adımlarını attığımız evimizde şu an günün yorgunluğunu atmaya çalışırken organik bahçemiz hakkında da sizleri bilgilendirmeye gayret ediyorum.

 

Sanırım herhangi bir aksilik çıkmazsa bu yazı köyde organik bahçe yetiştirerek ve çiftçilik yaparak geçireceğim.

 

Her hafta olduğu gibi bu sütunlardan yine sizlerle beraber olmak dileğiyle yeni yazılarımda buluşmak üzere Allah’a emanet olun.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.