SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Köy Hayırları (20.05.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 20.05.2022 09:42

 Ramazan Bayramı’nın ardından hava sıcaklıkları da yeniden mevsim ortalamalarına gelmeye başladı.

 Sıcaklıkların artmasını fırsat bilen köylerimiz ve köylülerimiz de köylerinde, beldelerinde hayır etkinlikleri gerçekleştirerek yüce yaradana şükürlerini ifade ediyorlar.

 Gerekli tedbirler alınarak Pandemisiz günlere geçilmesiyle köylerinde yağlı güreşler ve şenlikler de düzenleyen köylülerimiz bu etkinlikler sayesinde eş ve dostlarıyla buluşup hasret gideriyor.

 Köylerde düzenlenen köy hayırları özellikle hafta sonu yapılmaya gayret edilirken bazı köylerde hafta içi de hayırlar tertip ediliyor.

 Gencinden yaşlısına ve erkekten kadınına büyük katılımla gerçekleşen köy hayırlarına yerel siyasetçiler başta olmak üzere yerel yöneticiler ve bürokratlar da katılarak köylülerin yanında oluyorlar.

 Köy Muhtarlıkları tarafından hayrı yapan köy sakinleri ve o köyün ilçeye ve vilayete taşınmış vatandaşlarının bağışlarıyla düzenlenirken her hayırda mevlid-i şerif ve Kur’an-ı Kerim okutularak köyün ahirete intikal edenleri de anılıyor.

 Birlik ve beraberliğin ön plana çıktığı köy hayırları sayesinde hem köylerini hem de aile büyüklerini ziyaret etme fırsatı bulanların yanı sıra köy hasreti çekenler de özlem gideriyorlar.

 Çok eski adet ve geleneklerimizden olan köy hayırlarımızın gelecek nesillere aktarılması noktasında devam ettirilmesini temenni ediyor, bu sütunlarda yeni yazılarımda buluşmak üzere sizleri Allah’a emanet ediyorum.

 Kalın sağlıcakla.