SON DAKİKA
Hava Durumu

İnanmak (05.10.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 05.10.2021 09:49

İnanmak, başarmanın yarısıdır.

Biz insanoğlunun yaşamak istedikleri en güzel duygulardan biri de başarmak ve başarılı olmaktır. Başarılı olmak da insanlara toplumda saygınlık kazandırır.

Başarı için çalışmak, çalışmak için de inanmak şarttır.  Başarı, şans temeli üzerine kurulmamıştır. Başarılı insanlar kendilerine ve yaptıklarına karşı bir inanç geliştirmiş insanlardır.

Başarının büyüklüğü de kişinin inancının büyüklüğüyle belirlenir. Bir bankanın reklamında bile kullandığı sloganda “Büyük düşünün” denilmektedir.

Öyleyse, büyük hedefler düşünürseniz büyük başarılar kazanırsınız.

Öte yandan insanoğlunun isterse ve inanırsa başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Öyle ki, görev yaptığım illerden biri olan Sivas’ta hepimizin “Aşık Veysel” olarak tanıdığı Aşık Veysel Şatıroğlu’nun hayatı da araştırılıp okunduğunda bir inanç, bir sabır ve bir başarı öyküsü ortaya çıkmaktadır.

Tüm başarılı insanların hayatlarını anlayabilmek için de kendi ön yargılarımızı ve değerlerimizi rafa kaldırıp tarafsız baktığımızda kendi adımıza nerelerde hata yaptığımızı fark edebiliriz. Yöntemleri uygulamak ve görmek için bakış açımızı da değiştirmek gerekir.

Bunun için insanın önce kendine inanması, büyük bir farkındalıkla gerçekleri gözlemleyebilmek ve boş durmak yerine kendini geliştirip eksiklerini giderebilmesi gereklidir.

Sonuç olarak başarının en önemli ve en temel basamağı “inanmak”tır.

Sizler de başarılı olmak istiyorsanız büyük düşünün ve başarılı olacağınıza inanın. Çünkü inanmak demek, başarmak demek de bir işin büyük bir kısmını çözüme kavuşturmak demektir.

Tüm okuyucularıma başarılı ve inanmış günler diliyorum.

Yeni yazımda görüşmek üzere Allah’a emanet olun. Kalın sağlıcakla…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.