SON DAKİKA
Hava Durumu

İlk Adım

Yazının Giriş Tarihi: 16.09.2022 09:32
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.09.2022 09:32

Hayatımızın her aşamasında ilk adım çok önemlidir.

Daha bebeklikten başlayan ilk adım, bir işe veya bir girişime başlarken biz insanoğlu için hep vazgeçilmezimiz olmuştur.

Yürümeye başlarken attığımız ilk adımlar; sonrasında eğitim için okula, hayatımızı birleştirmek adına evliliğe ve bir işe girmek veya iş sahibi olmak adına çalışmak için devam eder durur.

İlk adım atıldığında artık neyi yapacak isek o işe veya girişime başlamışız demektir. Bu nedenle de ilk adımı atmadan önce iyice düşünmeli, planlamalı ve hesaplayarak ilk adımı atmalıyız.

İlk adım; meslek seçerken de insanoğlunun geleceğinin şekillenmesi açısından önem arz eder. Gerek okul, gerekse okul sonrası yapılacak meslek seçimi konusunda herkesin mutlu olacağı ilk adımlar atmasını temenni ediyorum.

Bildiğiniz üzere kamu sektöründeki yöneticilik görevimden ayrılıp emekli olduktan sonra bir karar vermiş, ardından memleketim Çanakkale’de organik tarım yapmaya başlamak için ilk adımı atmıştım. Beş aydır da memleketimde tarım ile iştigal ediyorum.

Bu süre zarfında çiftçilerimizin ve köylülerimizin sorunlarını, çektikleri sıkıntıları ve yaşamlarını yazdığım yazılarla siz değerli okurlarımla paylaşıyorum.

Velhasıl yürümek için atılarak başlayan ilk adımda şimdi birçok emekli gibi kabuğumuza çekilmeyerek daha yeni şeyler öğrenmek ve yeni yeni ilk adımlar atmak üzere mücadelemizi sürdürüyoruz.

Ömür devam ettiği sürece atılacak ilk adımların da devam edeceği hayatımızda bizleri yanlışa değil doğruya götürecek adımlar atmanızı diliyorum.

İlk adım konusunda daha geniş ve şahsım konusunda siz okurlarımı da bilgilendirecek yazılar yazacağım.

Bir yazımın daha sonuna gelirken sizleri Allah’a emanet ederek sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum.

Kalın sağlıcakla…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.