SON DAKİKA
Hava Durumu

Hayal ve Gerçek (25.03.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 25.03.2022 08:27

Bu süre içerisinde de “Başarı” ve “Mutluluk” adlı iki köşe yazımı siz okuyucularımla paylaştım.

Bu haftaki köşemde de “Hayal ve Gerçek” konusunu değerlendirmeye çalışacağım.

52 yıllık hayatımda hemen hemen yaptığım tüm işleri bir plan çerçevesinde yapmaya çalıştım ve bu mihvalde de hayatımı sürdürmeye devam ediyorum.

Bundan 25 yıl öncesinde rahmetli babamla birlikte kurduğum ve Çanakkale’nin Çan ilçesinde 1997 yılından 2002 yılında kadar beş yıl boyunca çıkardığım Alternatif Gazetesi’ni de bir hayal sonrasında hayata geçirmiştim.

Benim bu hayalime ortak olan ve şu an Çan Belediyesi ile Terzialan Belediyesi’nde müdür olarak çalışan lise arkadaşlarım Fevzi Kıncal ile Naci Beceren de Alternatif Gazetesi’ni kurma isteğimi 1990’lı yıllarda biliyorlardı.

Uzun lafın kısası hayatımız hayallerimizi gerçekleştirmek ve onları başarılı bir şekilde sürdürmekle geçer.

Başarıya giden yolda hayaller çok önemli bir yer de tutar. Çünkü hayal etmek kişiyi motive eder ve hayallerin gerçekleşmesini sağlar. Ancak hayal edilen şeye ulaşmak için gerçekçi tercihler yapmak ve çabalamak da gereklidir. 

O halde başarılı olmak isteyen biri hayallerinin peşinden gitmeli ancak bu hayallere çalışarak ve akıllı seçimler yaparak ulaşabileceğini bilmelidir.

Ne zaman başarılı olunur? İnsanoğlu bir işe hazırlıklı olarak başladığında her zaman başarılı olur. 

Bunun için yapacağınız işler öncesinde mutlaka bir ön hazırlık yapın. Eğer ön hazırlık yaparsanız iş sırasında acemilik çekmezsiniz ve karşınıza çıkabilecek sorunları daha kolay çözersiniz.

Ayrıca başarıya giden yolda bazen olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Önemli olan bu olumsuzluklardan ders çıkarmanızdır. Bu konuda özeleştiri yapmaktan kesinlikle çekinmemek gerekir. 

Sonuç olarak hayallerin temeli gerçeklikten geçer. 

Bir sonraki makalemde buluşmak üzere sağlıcakla kalın. Allah’a emanet olun.

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.