SON DAKİKA
Hava Durumu

Güven 

Yazının Giriş Tarihi: 06.01.2023 10:44
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.01.2023 10:44

İnsanın kendisine veya bir başkasına inanmasına; korku, çekince ve kuşku duymadan bağlanmasına güven denir.

Bu derece önemli olan güven, konusunda bir yazı kaleme alarak güven duymak veya güven beslemek durumunu işlemek istedim.

Yazımın başında dediğim gibi insanın kedisine veya başkasına güven duyması, güven beslemesi bir anlık hatalı veya yanlış davranış ve tutum ile bozulup güven sarsılabilir.

Güven sağlamak ve güven kazanmak insanın yaşantısı boyunca en çok ihtiyaç duyduğu özellikleri arasında yer alır.

Öte yandan güvenilir olmak, güven duymak, canımızı, malımızı emanet edip güvenli bir ortamda hayatımızı devam ettirebilmek için karşılıklı ilişkiler de önemlidir.

Bir işi yaparken, bir işe başlarken ya da bir işle ilgili herhangi bir söz vermişken güvenilir olmak da gereklidir.

2022’den çıkıp 2023’e girdiğimiz şu günlerde her alanda başarılı olmak için güzel ve etkili çalışmalara ihtiyacımız vardır. Bunun için de güven problemi yaşamadan adımlar atmamız gerektiğini düşünüyorum.

Özellikle siyaset yapan ve siyaset yapmak isteyenlerin de vatandaşlarımıza ve seçmenlerine karşı güven vermeleri son derece önemlidir.

Öyle ki, kendisine ve seçmenine karşı güven sağlamış ve güvenilir siyasetçiler sayesinde ülkemiz de refaha kavuşacaktır.

İlk olarak kendi ilinde, sonrasında bölgesinde ve ardından ülke genelinde başarılı işlere imza atmış ve güven sağlamış siyasetçilerimiz de arttıkça ülkemizde daha çok başarılı işler yapılacaktır.

Her alanda güven sağlamış bir ülke için önümüzdeki seçimlerde vatandaşlarımız da kendilerine güven veren ve güven sağlayan adaylara destek vereceklerdir.

Ülkemizin eskinden daha güçlü, daha başarılı ve daha güvenilir bir ülke olması için çalışacak siyasetçilerimize başarılar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle herkesin birbirine güvenmesini, herkeste güven duygusunun azalmamasını temenni ederek siz değerli okurlarıma mutlu hafta sonları ve hayırlı günler diliyorum.

Bu vesileyle sizleri Allah’a emanet ederek sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum.

Kalın sağlıcakla…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.