SON DAKİKA
Hava Durumu

Fırsat Verilirse... (17.09.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 17.09.2021 09:55

Bir-iki gün önce sizlere “Büyük Düşünün” diyerek yaşı ve cinsiyeti ne olursa olsun herkesin vizyon sahibi olmasından dem vurmuş ve risk alınarak hayallerimize nasıl ulaşılacağı konusunda bilgiler aktarmıştım.

Bugün de fırsat verildiği takdirde başarılı olacaklarını her fırsatta gösteren köylü kadın girişimcilerden bahsetmek istiyorum.

Geçen hafta bazı ziyaretler için Çanakkale’ye gittim. Ziyaretler sırasında Çanakkale’nin Yenice ilçesi Nevruz köyündeki kadınların Kale Grubu CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay’ın desteği ile bir araya gelerek kısa adı “Nevruz Köyü Kadınları” olan “Nevruz Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi” kurduklarını gördüm.

Kale Grubu CEO’su Zeynep Bodur Okyay, “Nevruz Köyü Kadınları” ile babaannesinin ölüm yıldönümü için düzenlenen mevlid ve hayır yemeğinde bir araya gelerek kadınlara çalışmaların ve faaliyetlerin nasıl gittiğini sorarken, üç yıl da büyük mesafeler alındığını ve fırsat verildiğinde köylü kadınların da başarılı olabileceğinin bir kez daha ispatlandığını söyledi.

@nevruzkoyukadinlari adıyla instagram hesabı bulunan ve gerek bu instgram hesabı, gerekse sosyal medya üzerindeki satış platformları üzerinden satış yapan “Nevruz Köyü Kadınları”na Çanakkale Seramik Fabrikaları Genel Müdürü Altuğ Akbaş’ın eşi Ayşe Akbaş önderlik ediyor. Ayşe hanım, Nevruz Köyü Kadınlarının enerjisine ortak olduğunu, onların hayata bakışlarına ve çıkarttıkları ürünlere hayran kaldığını belirterek, markalaşma yolunda ilerlediklerini ifade etti.

Herkes gibi ben de, “Mesele 15-20 kadının kalkınması değil, örnek olması ve güç birliği yapması” diyen Nevruz Köyü Kadınlarını tebrik ediyor, yazımın başında belirttiğim gibi fırsat verilirse tüm kadınlarımızın, gençlerimizin ve erkek girişimcilerimizin başarılı olacağına inanıyorum.

Bir sonraki makalemde buluşmak üzere sağlıcakla kalın. Allah’a emanet olun.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.