SON DAKİKA
Hava Durumu

En İyisi (27.05.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 27.05.2022 09:38

 Başar, diğer konukların aksine yaptıklarından ve yapamadıklarından bahsediyor. Hayat hikayesini anlatıyor.

 Hoşuma giden konulara değiniyor. İnsanoğlunun hayatında mutlaka inişli çıkışlı zamanlar olmuştur. Oya Başar da tam buna temas ederek insanoğlu olarak ne yaparsak yapalım “En İyisini” yapalım konusunda görüşlerini dile getirince ben de bu haftaki köşe yazımda bu konuya değinmeye karar veriyorum.

 Hakikaten ne yaparsak yapalım, hangi işle iştigal ediyorsak edelim “En İyisini” yapmak için mücadele etmiyorsak o işte başarılı olmak veya başarıya ulaşmak mümkün değildir. 

Emekliliğimden sonra yazılarımdan da takip ettiğiniz üzere “Organik Bahçe” yapmak üzere eşimin köyü olan Çanakkale Yenice Kalkım Çiftlik Köyü’ne geldik.

 Havaların da ısınması ile birlikte köylülerimiz tarlalarını sürüp dikime hazır hale getirdikten sonra yetiştirecekleri ürünler olan kapya biber ve domates fidelerini dikmeye başladı. 

Herkes en iyi kapya biberi, en iyi domatesi yetiştirip satışa sunmak istiyor. Köyde hemen hemen herkesin üretimi organik. Dikimler bir-iki hafta daha sürecek. 

Bugün köşe yazımı yazmak için öğle namazını kıldıktan sonra köy kahvesine çıktım. Herkesin tarlalarında dikimde veya tarla hazırlığında olması nedeniyle kahvede ancak birkaç kişi var.

 Bu arada komşu köyden dayımın oğlu alışveriş ve ihtiyaçlarını almak için gittiği Kalkım Nahiyesinden gelirken beni gördü ve yanıma geldi.

 Biraz lafladık. Onunla da bu haftaki köşe yazımın konusu olan “En İyisini” yapmak veya yapabilmekle ilgili istişarede bulunduk.

 Kendisi Cambaz Köyü’nde kapalı alanda büyükbaş hayvancılık yapıyor ve “En İyisini” yapmak konusunda gayret sarfediyor.

 Sonuç olarak her bir birey olarak “En İyisi” temel düsturumuz olmalı ki, ülke olarak başarıdan başarıya koşalım. 

Bu duygu ve düşüncelerle yeni köşe yazımda buluşmak üzere Allah’a emanet olun. 

Kalın sağlıcakla…

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.