SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Düğün-Dernek

Yazının Giriş Tarihi: 14.09.2021 14:36

Özellikle okulların kapanmasıyla start alan düğün ve derneklerde Eylül ayında okulların açılacak olmasıyla yeniden bir artış gözlenmeye başlandı.

Pandemi nedeniyle uzunca süre düğün salonlarının ve eğlence merkezlerinin kapalı olması, ardından verilen izin sonrası aşırı bir izdiham ile başlayan düğün ve derneklerde biz de eşimle eş, dost ve akrabaların bu mutlu günlerinde yanlarında olmak üzere memlekete geldik.

Öyle ki, yoğunluk nedeniyle sünnet ve hatim cemiyetleri tutulan mekanlarda saat: 11 ile 17.00 arası gerçekleştirilirken, kına geceleri ve düğünlerse aynı mekanlarda saat: 20.00’den sonra yapılıyor.

Davetiyesi, salonu, arabası, süslemesi, organizasyon işi, yemeği, hediyesi, kınası, elbisesi-kıyafeti ve fotoğrafçısı ile ticari hayata önemli bir katkı da sağlayan düğün ve derneklerde altın fiyatlarındaki artışa rağmen takı yarışı da işin başka bir yönü.

Düğün ve dernekler akraba ziyaretleri, uzun süredir görülemeyen dostlarla hasbihal edebilmek için de bir fırsat ayrıca.

Biz de eşimle birlikte zaman sıkıntısı nedeniyle gecikmeli gitmek zorunda olduğumuz eş, dost ve akrabalarımızın düğün ve derneklerinin kutlamasına bugün gittik. Hem düğün ve dernek sahiplerini ziyaret edip hem sohbet ettik, hem de akrabalarımızla hasret giderdik.

Sünnet olanlar için erkekliğe ilk adım, hatim edenler için Kur’an-ı Kerim’i öğrenme, düğün yapanlar için aile kurma niteliğinde olan düğün ve dernekler aslında mutluluğu paylaşma merasimleridir.

Bu nedenledir ki, hayatta bazı şeylerin tekrarı yoktur. Aşk gibi, ömür gibi ve hayat gibi.

Yeter ki, hayatımızın kıymetini bilelim ve ona göre yaşayalım.

Yeni yazımda görüşmek üzere sağlıcakla kalın… Allah’a emanet olun…