SON DAKİKA
Hava Durumu

Damak Tadı

Yazının Giriş Tarihi: 16.12.2022 09:25
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.12.2022 09:25

Biz insanoğlunun hoşlandığı ve yediği yemeklerden aldığı tad kişiden kişiye farklılık gösterir ki, buna da damak tadı denir.

Ben de bu hafta sizlere sadece yiyeceklerden değil; yaptığımız herşeyden alınan haz (Damak Tadı) üzerine bir makale kaleme almak istedim.

İzlediğimiz film ve diziden, yaptığımız alışverişlerden, ziyaret edip gördüğümüz yerlerden ve görüştüğümüz kişilerden tutun; ailecek yediğimiz en nefis yemeklerden aldığımız tada varıncaya kadar eşimiz, çocuklarımız veya ailemiz ile yaptığımız bu tür etkinliklerden aldığımız tüm damak tadları bizi mutluluğa götürür.

Emekliliğim sonrası sabahları hemen hemen tüm televizyon programlarını takip ederek kiminde yemek, kiminde sağlık, kiminde ise aileleriyle tartışma programlarını izliyorum.

Kanallar arasında zapping yaparken TRT 1’de “Alişan İle Hayata Gülümse” programına takılıyorum.

Programda bu hafta kaleme aldığım “Damak Tadı” konusu işleniyor.

Alişan başta olmak üzere konular gerek bireysel, gerekse birlikte yapılan alışveriş, ziyaret, program ve etkinliklerden alınan damak tadına değiniyorlar.

Ortak söylem herkesin damak tadının farklı olduğu, ama yemeklerdeki damak tadı gibi birlikte yapılan etkinliklerden de tad alabilmek için yapılması gerekenler anlatılıyor.

Sonuç olarak kişiden kişiye farklılık gösteren damak tadının sadece yemeklerde değil; gerek bireysel, gerekse toplu yapılsın alışverişlerde, program ve etkinliklerde de ön plana çıktığı belirtilerek damak tadının en iyi şekilde kullanılması gerektiğine değiniliyor.

Öyleyse damak tadında gerekli lezzetleri almak için bizler de gerekli hassasiyetini gösterelim. Sadece kendi damak tadımız için değil, sevdiklerimiz için de damak tadına varmak için ortak alışverişler, birlikte geziler, birlikte etkinlik ve programlar yapalım.

Bir yazımın daha sonuna gelirken; siz değerli okurlarımın hayattan gereği gibi damak tadı almalarını temenni ediyor, her birinize hayırlı günler ve haftalar diliyorum.

Bir sonraki yazımda buluşmak üzere sizleri Allah’a emanet ediyorum.

Kalın sağlıcakla…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.