SON DAKİKA
Hava Durumu

Büyük Düşünün (15.09.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 15.09.2021 10:07

Evet yaşınız ve cinsiyetiniz ne olursa olsun büyük düşünün ve vizyon sahibi olunuz.

Neden ve nasıl bu kanıya vardığıma gelince..Vizyon sahibi olmak demek büyük düşünmek için uzağı yani geleceği görmek demektir. Bunun için de cesaretli davranmak ve risk alarak hayallerimize ulaşmak için elimizden geleni yapmak gerekiyor.

Her hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonu da TRT’de Ömer Öztürk’ün sunduğu “Vapurda Çay Simit Sohbet” programını izliyorum. Programın konuğu sanatçı Oya Başar. Ünlü bir tiyatrocu olan Başar, “Büyük Düşünmek”ten ve “Vizyon sahibi” olmaktan bahsediyor.

O an, hemen bugünkü makalemde “Büyük Düşünmek” konusunu işlemeye ve sizlere kendi düşüncelerimle birlikte aktarmaya karar verdim.

Evet, büyük düşünmek için girişte de belirttiğim gibi kim olduğunuzun, yaşınızın, nerede yaşadığınızın ve bankada ne kadar paranızın olduğunun hiçbir önemi yoktur. Önemli olan sadece ve sadece sizsinizdir.

Bunun için de; hayallerinizi gerçekleştirdiğinizidüşünün ve kendinize olabildiğince gerçekçi sorular sorun. Amacınız neyse ve hangi konuda başarılı olmak istiyorsanız o konuyu veya işi en detaylı şekilde gözünüzde canlandırın. Gün geçtikçe ve parçalar birbiri ardına birleşince başardığınızı ve hayallerinize ulaştığınızı göreceksiniz.

Yaklaşık üç haftadır sizlere bu sütunlardan bazı konuları yazmaya ve yaşadıklarımı aktarmaya çalışıyorum.

Deneyimlerimi ve tecrübelerimi aktarmanın yanı sıra sizlere yaşadıklarımı da olaylarla yazarken çok önemli dönüşler de alıyorum.

Onun için bu yazımın başlığında da “Büyük Düşünün” dedim.

Çünkü sizlerde başarılı olmayı hak ediyorsunuz ve başarılı olmak için de okumaktan, önerileri dinlemekten ve en önemlisi kendiniz olmaktan asla vazgeçmeyin.

Bir sonraki makalemde buluşmak üzere sağlıcakla kalın. Allah’a emanet olun.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.