SON DAKİKA
Hava Durumu

Bereket

Yazının Giriş Tarihi: 23.12.2022 09:45
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.12.2022 09:45

İşimizde, aşımızda velhasıl yaşamın her safhasında çok önemlidir bereket.

Öyle ki, “Allah bereket versin”, “Bereketiyle gelsin” temennileri yaptığımız her işin ve aşın bolluk getirmesi içindir.

İnsanoğlunun doğumundan ölümüne kadar hayatta var olduğu sürece “Bereket” kelimesini dilinden eksik etmemesi, her yemekten sonra “Halil İbrahim bereketi versin”, “İkramı sizden, bereketi Allah’tan” temennileri ve ektiğimiz ürünlerin ihtiyacı olan yağmur ve su için bile “Bereket duasına” çıkılması hayatın vazgeçilmezleri arasındadır.

Öyleyse bereket kavramı biz insanoğlu için çok önemlidir.

Başlanılan her işte, atılan her adımda, gidilen her yolda, ürün hasadından sonra, alışveriş sonrası bereket versin ifadesi ve temennisi hep bizimledir.

Bereket sadece bolluk için değil; hayattan aldığımız feyiz yani verimlilik için de etkilidir. Buna örnek olarak da bereket için yağan yağmuru gösterebiliriz.

Öte yandan gelen misafir, ya da aileye yeni katılan bireyler için de “Gelen bereketiyle gelir” duaları yapılmaktadır.

Bunun içindir ki;  yapılan bir satış, bir alışveriş sonrasında da her iki taraf birbirlerine “Bereket versin” diyerek aldığı veya sattığı şeyin, ürünün hem kazanç, hem de kullanım için bolluk getirmesini dilemektedir.

“Çocuk gönlüm kaygılardan azade / Yüzlerde nur, ekinlerde bereket / Bereket yağıyor” dizelerindeki gibi yağan yağmur için de söylediğimiz bereket, bizlere ve siz değerli okurlarıma hep bereket getirsin.

Her gününüz bereketli geçsin, esnaflarımıza, çiftçilerimize ve üreticilerimize bol kazançlar getirsin.

Bir yazımın daha sonuna gelirken; siz değerli okurlarıma bol bereketli günler temenni ediyor, her birinize hayırlı günler ve haftalar diliyorum.

Bir sonraki yazımda buluşmak üzere sizleri Allah’a emanet ediyorum.

Kalın sağlıcakla…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.