SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Bayramın Ardından (15.07.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 15.07.2022 09:27
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.07.2022 09:27

Bir Kurban Bayramı’nı daha geride bıraktık.

Bayram sonrası 13 Temmuz Çarşamba ve 14 Temmuz Perşembe günleri idari izinli sayılarak tatil yapılıp 15 Temmuz Cuma gününün de Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne denk gelerek resmî tatil olması nedeniyle 9 (Dokuz) güne çıkan Kurban Bayramı tatili üç gün sonra bitecek.

Dokuz günlük bayram tatilinden faydalanan milyonlarca insanımız hafta sonu evlerine dönüş için yeniden yollara düşecek.

Uzun tatilden faydalanan çok sayıda aile, bayramı da fırsat bilerek memleketlerinde hatim, sünnet, nişan, kına gecesi ve düğünlerini de yaparak mutluluklarını akraba ve dostlarıyla paylaştı.

Bayramın ardından tüm ulaşım yollarında yeniden yoğunluk yaşanırken, ulaşımlarını toplu ulaşım araçlarıyla yapacak insanlarımız da bilet bulma telaşına düştü.

Bayramda vatandaşlarımız hisseye girdiklerini büyükbaş hayvanları ile küçükbaş hayvanlarını keserek kurban ibadetlerini yerine getirirken, kimileri ise ibadetlerini hayır ve vakıflara bağışta bulunmak suretiyle gerçekleştirdi.

Bayramda kurban kesemeyen vatandaşlara kurban kesen komşuları tarafından pay dağıtımları yapılırken, kurban kesenler de kurbanlarını kıyma ve kavurma yaparak saklama yoluna gitti.

Bayramda genellikle muhtarlıklar ve belediyeler tarafından kurulan hayvan kesim yerlerinde kurban kesimi yapılırken, her bayramda olduğu gibi kurallara uymayıp hem çevre hem de görüntü kirliliği yapan vatandaşlarımızın olduğunu üzülerek gördük.

Ayrıca kurbanlarını kesip yüzmek isteyen çok sayıda vatandaşımız çeşitli yerlerinden yaralanarak acil servislerde tedavi altına alındı.

Sonuç itibariyle kaçırılıp yakalanan kurbanlıklara, yaralanıp hastaneye gitmek zorunda kalan vatandaşlarımıza bu bayramda da rastladık ve iyisiyle kötüsüyle bir bayramın daha sonuna geldik.

Bayramın ardından tüm vatandaşlarımızın ibadetlerinin kabul olması temennisiyle siz değerli okurlarıma mutlu hafta sonları ve hayırlı günler diliyorum.

Bu vesileyle sizleri Allah’a emanet ederek sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum.

Kalın sağlıcakla…