SON DAKİKA
Hava Durumu

Bayram (29.04.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 29.04.2022 09:36

Hayırlısıyla oruç ve ibadetlerle geçirdiğimiz Mübarek Ramazan Ayı sonrasında 2 Mayıs Pazartesi günü üç günlük Ramazan Bayramı’na kavuşacağız.

Günahlardan arındığımız, geleceğe ümitle sarıldığımız bir bayramı daha karşılamak üzereyiz.

Bayramlar, özellikle de Ramazan ve Kurban olmak üzere şenlik havasında kutladığımız dini bayramlar Türk örf ve adetlerinde ayrı bir yere ve öneme sahiptir.

Bayram sabahları yeni elbiseler, yeni ayakkabılar giyilir ve eda edilen bayram namazından sonra aile büyükleri ziyaret edilerek bayramın o hazzı ve neşesi yaşanır.

Pandemi nedeniyle yaklaşık üç yıldır tam manasıyla gereği gibi kutlanamayan dini bayramlarımız artık geride kalsın dilekleriyle gerekli tedbirleri alarak bu yıl büyüklerimizi ziyaret edip hatır ve gönüllerini alalım.

Hala birçok mahalle, köy, belde, kasaba ve yerleşim yerlerinde özellikle bayram namazı sonrası havanın da müsaitlik durumuna göre meydanlarda toplu bayramlaşmalar yapılır ve dualarla bayrama başlanırdı, inşallah bu bayramda da bu güzel hasletlerimizi yeniden yaşama imkanı buluruz.

Bayram nedeniyle birçok evde sarmalar sarılmaya, baklavalar ve tatlılar yapılmaya da başlandı.

Çünkü bayramlar tatlı yenilip tatlı sohbetlerin yapıldığı günlerdir.

Bu nedenle tüm okuyucularımıza Ramazan Bayramı’nda varsa dargın ve kırgın olduğu eş, dost, akraba ve arkadaşlarıyla barışmalarını, Ramazan Bayramı ile birlikte hayatlarına yeni birer sayfa açarak devam etmelerini öneriyorum. 

Ramazan ayından sonra da bu sütunlarda siz değerli okuyucularımızla olabilmek ve buluşmak üzere sağlıcakla kalın. 

Ramazan Bayramı’nız yeniden mübarek olsun. İyi bayramlar…

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.