SON DAKİKA
Hava Durumu

Bayram (08.07.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 08.07.2022 11:02
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.07.2022 11:02

Bugün Kurban Bayramı’nın arefesi ve yarın Kurbanlarımızı keserek dört gün boyunca Kurban Bayramı’nı kutlayacağız.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Bayramı’nın ardından 65 gün sonra Dini Bayramlarımızın ikincisi olan Kurban Bayramı’nı idrak edeceğiz.

Bayram nedeniyle hafta başından itibaren başlayan hazırlıklar bu gece sonuna kadar sürecek. Yarın ise bayram namazını kıldıktan sonra kurbanlar kesilecek.

Bayramda kimileri hisseye girilen büyükbaş hayvanlarını, kimileri ise aldıkları küçükbaş hayvanlarını kurban edecek.

Kurban Bayramı öncesinde köy, mahalle, belde, kasaba ve şehirlerde belediyeler tarafından kurulan hayvan pazarlarında kurban satışları gerçekleştirilirken, yine kurban kesimi için özel yerler oluşturuldu.

Vatandaşlarımızın ibadetlerini yerine getirirken hoş olmayan görüntülere yol açmamaları için tüm tedbirleri alan belediyelerimizin yanı sıra özel kesimhanelerde de kesim, yüzme ve paylaştırma hizmetleri verilecek.

Öte yandan Kurban Bayramı nedeniyle her bayramda olduğu gibi İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet ve Jandarma birimleri tarafından da gerekli güvenlik tedbirleri alınacak.

Bayram nedeniyle kara, hava, deniz ve trenle seyahat ederek akrabalarının yanına gidecek olanlar için de gerekli tedbirlerin ayrıldığı duyuruldu.

Bu vesileyle memleket değiştirerek anne-babalarının ve aile büyüklerinin yanına gidecek olan okurlarıma hayırlı seyahatler dileyerek şimdiden bayramlarını kutluyor ve iyi bayramlar diliyorum.

Öte yandan büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ile uğraşan satıcılarımız ile köylülerimize de Kurban Bayramı için hayırlı satışlar ve bol kazançlar elde etmelerini diliyorum.

Yazımın sonuna gelmemiz nedeniyle siz değerli okurlarıma da hayırlı günler temenni ederek mübarek Kurban Bayramlarınızı kutluyorum.

Kalın sağlıcakla…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.