SON DAKİKA
Hava Durumu

Basın Kartı (28.09.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 28.09.2021 09:32

İstanbul’daki ziyaretimde Halkalı’dan Marmaray’la Yenikapı’ya oradan da metroyla Taksim’e giderek birçok müzeyi ziyaret ettik.

1993 yılında aldığım “Sarı Basın Kartı” ile sonrasında da 2013 yılında hak sahibi olduğum “Sürekli Sarı Basın Kartı” ile birçok habere ve yazıya imza attım.

Şimdilerde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen ve önündeki “Sarı” ifadesi ve karttaki “Sarı” rengi kaldırılarak “Turkuaz” renge dönüştürülen “Sürekli Basın Kartı” sayesinde İstanbul’daki ziyaretimde metro ve müzelerden ücretsiz faydalanma imkanı buldum.

Belki de bulunduğumuz taşrada toplu taşıma haricinde pek bir katkısı olmayan “Basın Kartı” metropolde biz gazetecilere büyük kolaylıklar sağlıyor. Bu kolaylıklar sayesinde biz de hem kamuoyunu aydınlatma görevimizi yerine getiriyor, hem de bilgiler edinme fırsatı buluyoruz.

İstanbul’daki ziyaretimde Taksim ve Beyoğlu ile İstiklal Caddesi’nde, restore edilerek yeniden faaliyete geçirilen Atlas Sineması ve İstanbul Sinema Müzesi’nden başlayarak İstanbul İllüzyon Müzesi’nde sona eren turumuzda birçok anılar biriktirdik ve heybemize de birçok bilgiler aktardık.

Gelecek yazılarımda basın kartı başta olmak üzere birçok anılarımdan bahsetmeye devam edeceğim.

Bu arada gittiğim her yerde yerli turist yerine hep yabancı turisti hele hele de arap kökenli turistleri görmek beni şaşırtmadı değil.

Gelecek yazımda görüşmek üzere Allah’a emanet olun…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.