SON DAKİKA
Hava Durumu

Anı Biriktirin… (21.09.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 21.09.2021 11:08

Çünkü insan hayatında anılar çok önemli yer tutar. Hele ki; o anılar her zaman unutulmayacak ve hatırlanacak anılar ise…

Bu sütunlardan paylaştığım “Heybe” yazım da biriktirmek üzerineydi. Kısacası insan hayatında yaşanan her gün yeni bir şey öğrenme ve öğrendikleriyle yeni anılar biriktirme üzerine kurulmamış mıdır?

Ayrıntılarına girmeden ilk görev yaptığım yer Çanakkale’nin Çan ilçesi. İlçede günlük yayınlanan Çan Birlik Gazetesi. Ve bekleme süresi sonrasından alınan Sarı Basın Kartı. İlk önemli anım. Ardından 1997 yılı kendi başıma açtığım ve 20’ye yakın köşe yazarıyla birlikte beş yıl süreyle çıkardığım Alternatif Gazetesi macerası.

Yıl 2004 Çanakkale’ye il merkezine taşınmamız. 2005 Çanakkale Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde göreve başlamam. Ardından Çanakkale İl Özel İdaresi’ne geçişim ve Tıp Fakültesi’ni kazanan kızım nedeniyle ailecek Tekirdağ’a taşınmamız.

Yıl 2014 Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde çalışma başlamam ve 2016 Kasım ayında Basın İlan Kurumu’na geçerek Sivas Müdürü olarak başka bir ile başka bir coğrafyayla tanışmam.

2019 yılında yine Basın İlan Kurumu Tekirdağ Müdürü olarak Tekirdağ’a dönüş ve 2021 Temmuz ayında emekli olmam.

Çalışma hayatımda geçen 33 yıllık sürede elde edilen birçok anı, birçok dostluk ve arkadaşlık.

Günü geldiğinde bu güzel anıları yine bu sütunlarda sizlerle paylaşacağım. Ama yazımın başında da dediğim gibi geçen zamana inat anı biriktirmeye çaba gösterin. Bugün bu makaleleri yazarken konu bulmakta zorlanmayışımın sebeplerinden biri de anı biriktirmiş olmamdır.

O yüzden herkesin güzel anılar biriktirmesi en büyük temennim.

Bir sonraki makalemde buluşmak üzere sağlıcakla kalın. Allah’a emanet olun.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.