SON DAKİKA
Hava Durumu

Ruhunuz Şad Olsun Güzel İnsanlar… Vatan Size Minnettar (16.02.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 16.02.2021 08:24

Dün aldığımız 13 askerimizin şehadet haberiyle bir kere daha sarsıldık. Dile kolay 13 Ocağa ateş düştü. Hepsinin onları bekleyen ailesi ve çocukları vardı. Kimi annesinin karnında, kimi beşiğinde, kimi de göğsünde cayır cayır yanan intikam ateşiyle babalarına veda etmek zorunda kaldı. Ya şehitlerimizden geriye kalan sadece birkaç anıyla hem anneliğin, hem babalığın sorumluluklarını omuzunda taşıyan eşleri… Aldığımız acı haberler ile televizyon karşısında biz bile gözyaşlarımızı tutmakta zorlanırken, hangimiz onların çektiğini gerçekten hissedip, anlayabiliriz?

Her gün gittikleri operasyonlardan geriye sağ salim dönebilecek mi diye  hop oturup hop kalkan, ondan haber alamayınca şehidimiz var mı diye o kanaldan bu kanala zap yapan, her kapı çalındığında acaba oğlumun, eşimin künyesini mi getirdiler diye düşünen, her telefon çalınışında acaba şehit haberini vermek için mi arıyorlar diye korkuyla telefona sarılan askerlerimizin sevdiklerinin ne çektiğini istesek de anlamamız mümkün değil.

Evet en kutsal meslek askerliktir. Kültürümüzde asker ocağına, Peygamber ocağı da denir. Korkusuz askerlerimiz dinimizce en yüksek mertebe olan şehitlik mertebesine erişebilmek için uykusuz nöbetlerinde, karanlık mağaralarda dualar da eder. Kiminin duası kabul olup bu dünyadan ebediyete giderken bize bir gelecek bırakırlar. Ancak bu gözlerimizi açıp dikkatle bakmamız gereken bir gelecek...

Çünkü Gara’da şehit edilen askerlerimizle Çanakkale’de, İstiklal Savaşı’nda, Haçlılarla mücadelede, Kudüs’te, Medine savunmasında, Sarıkamış’ta şehit olan askerimiz aynıdır. Bu ülke ne yazık ki tarih boyunca sayısız savaş, sayısız düşmanla mücadele etmek zorunda kaldı. Vatan uğruna sayısız şehit verdi, vermeye de devam ediyor. Bu uğurda vatan sağ oluyor belki ama kanlarıyla bayrağımıza rengini veren askerimiz, polisimiz neden sağ olmuyor?

Bu hırsa, bu kine, bu öfkeye, bu kavgaya yok mu dur diyecek? Şehitler ölmez deniyor ama arkalarında bıraktıkları yarım kalan hayallerle, hayatlarla birlikte bir bir ölüyorlar. Ben düşündükçe kahroluyorum. Al bayrağa sarılı tabutları gördükçe nefes almakta güçlük çekiyorum ve size soruyorum kalbindeki vatan sevdasıyla bizlerin yatağında rahat uyuyabilmesi için canlarını hiçe sayan Mehmetçiğimize borcumuzu nasıl ödeyeceğiz?

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.