SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Çocuklar Ölüyor (17.05.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 17.05.2021 12:29

İsrail’in 1948’den bu yana Filistin topraklarında bağımsızlığını ilan etmesi Filistinliler için bir felaket olmaya devam ediyor. Bugünlerde dünya gündemine attıkları bomba gibi düşen İsrail, Gazze’ye düzenlediği son operasyonlarda yine masum çocukları, sivilleri hedef alıyor. Bir yandan güvenlik güçlerinin Müslümanların en kutsal saydığı mekânlardan biri olan Mescid-i Aksa da ibadet eden Müslümanlara yönelik saldırıları, bir yandan Filistinli ailelerin senelerdir oturdukları evlere Yahudi yerleşimcilerin el koyma çabaları günden güne şiddetleniyor.

Katliamlar gece gündüz devam ederken attığı füze ile aynı aileden 10 kişiyi yok eden İsrail’e “Dur” diyen ne yazık ki yok. İsrail Savunma Bakanı’nın açıklaması ise “Sivillerin ölümü kaçınılmaz” şeklinde. Hâlbuki bizim düzenlediğimiz Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarında sivillerin öldürülmemesi için dünya ayağa kalkmıştı. Şimdi ise Gazze tam manasıyla abluka altındayken herkes yapılan zulmü ya destekleyip susuyor ya da kınamakla yetiniyor.

Hatta İsrail Müslümanları öldürürken Avrupa ülkeleri desteklerini gösterebilmek adına devlet dairelerine İsrail Bayrağı asıyor. Birleşmiş Milletler dünyada kurulan insan hakları ve devletleri korumaya yönelik en büyük kurumlardan biriyken İsrail’in hiçbir insan hakları ihlaline karşı sözünü geçiremiyor. Yani alınan Birleşmiş Milletler Kararları İsrail’e karşı bir türlü uygulanamıyor. Öyle bir kör itikat ki İsrail ne yapsa ‘iyi’, buna karşı duran her şey ‘kötü’ oluyor.

Tüm bunlara Amerikan Başkanı George W. Bush’un zamanında başlattığı bir nevi Haçlı Seferleri de diyebiliriz ancak Müslümanlar kendi içlerinde savaş halindeyken bazı gerçekleri maalesef göremiyorlar. Anlayamadığımız en önemli konulardan biri de bu sessiz çığlıklara karşı sağır olan herkesin Müslümanlara yaşama hakkını çok görmesi…  

Allah tüm Müslümanların ve Filistin Halkının yardımcısı olsun.