SON DAKİKA
Hava Durumu

Yaşamın ardında kalanlar..(18.11.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 18.11.2021 08:57

Zamanın geçip gittiği şu düzensizlikte kendini unutuyor insan.. Hayatta ne beklediğini, neler istediğini soruyor kendine.. Ertelemekle geçiyor ömrümüz. Kimisi bu hayattan tat almak için yaşarken kimisi zamanın geçmesi için yaşıyor. Yaşanmışlıkların arkasında hep yaşanmamışlıklar kalıyor..

Bir insan istediği hayatı yaşadığında arkasında bir enkaz bırakmıyor ama birde yaşamak istediklerini yaşayamayan insanlara sormak lazım.. Arkalarında bir yığın enkaz. Aldığımız kararlar doğrultusunda zamana eşlik ediyoruz.. Doğuyoruz, büyüyoruz, okuyoruz derken hayat bizi her köşeye savuruyor..

Olgunluk ve yetişkinlik kavramlar hayatımızda tamda bu anda başlıyor.. Eskisi gibi heyecanlanmıyor insan, eskisi gibi sevinemiyor.. Yaş ilerledikçe insan daha az düşünüyor.. Çünkü olacakla öleceğin önüne geçemiyor insan.. Sonra yıllar sonra yaslanıyorsun arkana ve sadece şu dökülüyor dilinden ‘’nasip böyleymiş’’ 

Hayatta her alanda bir karar veriyoruz, belki de verdiğimiz kararların sonuçlarını yaşıyoruz..Hayatta her zaman doğru karar vermez elbette ki insan, hata yapabilir, yanlış kararlar alabilir.. Ancak her karar insana bir şeyler katar. Kimisinin işi yaver gider kimisinin de daha çok dolanır ..

Hayat aslında doğmak, büyümek ve ölmek arasında geçer.. Önemli olan bu hayatı nasıl yaşadığın ve hayata nasıl baktığındır. 

Sevmek ve sevilmek arasında gidip geliriz bu hayat boyunca, sevildiğimizden hiçbir zaman emin olmayız ama dünyalar kadar sevdiğimizi kanıtlamaya çalışırız. İnsan sevdikleri ile bir arada olmalı..

Zamanla Türk toplumunda bu duruma çok rastlıyoruz. Bölünmüş aile yapıları, mesleki seçimler, özgürleşme adı altında ailenin ve sevginin unutulduğu o yanlış kararlara rastlıyoruz.

İnsan ailesini, sevdiklerini her zaman yanı başında görebilmeli.. Toprak sevdiklerimizi bizden almadan önce sevdiklerimizle zaman geçirmeliyiz.. Yoksa sevdiklerimizi bir daha görememenin acısını içimizden atamayız. İlerde keşke dememek için sevdiklerinize sıkı sıkı sarılın..

 

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.