SON DAKİKA
Hava Durumu

Yalnız kalmak (10.01.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 10.01.2022 09:47

Hayatta her zaman kalabalık olmayı istemez insan. Bazen kabuğuna çekilip sessi, sakin kalmayı tercih eder. İnsanlar karakter özelliklerine göre istekleri elbette ki değişir. Kimi insanlar aslı yalnız kalmaya tahammül edemezler. Evde hep bir ses olsun yanında sürekli birileri olsun ister bazı insanlar da asla kalabalık sevmez bazen yakın çevresini bile istemez yanında. Yalnız kalmak insanların tercihidir elbette ki.. Ancak bu hayat5ta sadece siz olacaksınız.. Hayat sizin doğrularınız ve yanlışlarınızla ilerleyecek..

İlk okul dönemine başlayan bir çocuk bile annesinden asla ayrılmayan sürekli etrafında olan çocuk, annesinden ayrı kalarak eğitim hayatına atılıyor.  Hayatta her zaman yanımızda sevdiklerimiz olmaz yada hayat şartları bazen sevdiklerimizi yanımıza bırakmaz..

 Hayat o kadar acımasızdır ki hayatta tek başına kalıncaya kadar sizi oradan oraya savurur. Düşersiniz, kalkarsınız, üzülürsünüz bazen de sevinirsiniz ama hayatınızda öyle bir nokta olur ki bir bakarsınız üzülende, sevinen de sizsiniz..

Aslında kararlar ve tercihler bizi bu yolu kiminle yürüyeceğimizi gösterir...  Yol arkadaşını iyi seçmeli insan.. Senden biri olmalı mesela sen üzülünce gülmemeli seni acına derdine ortak olabilmeli ..

Yol arkadaşı bu yolculukta bize yol da gösterebilir bize kocaman bir derste verebilir. Her güler yüze kanıp yol arkadaşı görmemeliyiz kendimize. Bazen enine boyuna tartmalıyız insanları.

En uzun evliliklerin bile bittiği şu dönemlerde insan elbette ki tereddüt ediyor yol arkadaşını seçerken. .Düşünsenize 20 yıllık evlisin yol arkadaşının tüm huyunu suyunu bilirsin ama gel gelelim ki aşamadığınız nokta olur. İnsan ilişkilerinde bunlar her zaman olur önemli olan bu zor zamanları birlikte aşabilmektir..

O yüzden her zaman yalnız kalabilme ihtimalini düşünerek yaşamlı insan tek başına eğlenebilmeli, tek başına gülebilmeli ..

İnsanların varlığına alışırsanız insanlar sizden gittiklerinde koca bir enkazın altında kalırsınız..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.