SON DAKİKA
Hava Durumu

Yalan konuşan insanlar (15.01.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 15.01.2022 09:28

Yalan konuşan insanları hiçbir zaman anlayamadım.. Neden yalan söyleme gereği duyar ki bir insan..

Küçükken hepimiz annemiz babamız kızacak diye yalan söyledik elbette ama ne diyorduk onlara masum yalan mı ? Halbuki yalanın masumu mu olurdu.. Çocukluk işte..

Karşınızda ki kişinin kızacağını düşündüğünüz için yada size çok tepki vereceği için yalan söylersiniz bunları anlayabilirim .. Ancak günlük yaşantısını yalanlar içinde olan insanları anlayamam.. Yok şöyle aldım.. Yok böyle yaptım.. Halbuki ortada hiç bir şey yok ..

Hayatları boyunca kendini büyük göstermeye çalışan insanların sürekli yalan konuşması ayrı bir ironi.. Neden olduğu gibi olmaz ki insanlar.. Neden yalanlarla kendini pof poflar insan..

Yalan söyleyen insanlar hiçbir zaman dostluk kavramını tam anlamıyla yaşayamazlar.. Yalan insanın kişiliğini etkiler.. Bir süre sonra söyledikleri yalanlara kendileri inanırlar.. 

Yalan söyleyen bir insanın binlerce kez doğrusunu sorgularsınız.. Yalan söylediği için asla güvenmezsiniz insanlara.. Doğru bir şey bile söylese size ama daha önce yalan söylemişti deyip bile inanmazsınız..

İnsan ilişkilerinde önemli bir temeldir yalan konuşmak.. İnsanlar karşılarında dürüst insan ister.. Kimse yalancı bir insanla muhattap olmak istemez..

Neden yalan söyler ki insan .. Neden dürüst olup.. Böyle iken böyle demez..

Yalan söyleyen insanları asla anlamayacağım sanırsam..

 

Yalan söylemeyi hastalık boyutunca yaşayan insanlarda var.. Onlardan bilgi almak isteseniz bile yalan konuşurlar.. Hadi diyelim küçük dediğimiz o yalanlar var ya onları hadi affedelim.. Ya büyük yalanlar ? hayatınızı etkileyecek kocaman yalanlar var ya sizden yıllarca sır gibi saklanan.. Onları öğrendiğiniz vakit vereceğiniz tepki ne olurdu ? Güle oynaya karşınızda ki kişinin boynuna sarılmazsınız herhalde ..

Kızarsınız, öfkelenirsiniz özellikle sen bana nasıl bunca zaman yalan söyledin diyerek sitem edersiniz.. Aslında siteminiz duyduğunuz yalan değil de, karşınızda ki kişinin sizden bunu saklamasına öfkelenirsiniz..   Hayatınız boyunca ne olursa olsun karşınızda kinin kızacağını, gideceğini bilseniz bile ona açık gidin.. Yalansız, dolansız.. En azından kaybetseniz bile ben doğruları söylediğim için gitmeyi seçti diyebilirsiniz..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.